Gå til innhold

Minnekort Powershot A80


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har et Canon Powershot A80. Vurderer å kjøpe ekstra minnebrikke. Ifølge produsent så skal kameraet bruke CompactFlash type I. Ved diverse søk på minnekort så kommer det frem bl.a type II og III med forskjellige hastigheter. Kan A80 bruke alle disse typene? Hva anbefales? Er det er minimum for langt ned i pris det er fornuftigt å gå? (Er de billigste dårlige?). Hvilket merke bør kjøpes? Vurderer en brikke på 1 GB

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Til ditt kamera trenger du ikke II eller III, det er til seriebilder eller opptak av video f.eks. Av merker er Sandisk, Lexar og Knigston å anbefale.

 

Som f.eks. denne 1GB Sandisk:

 

sandisk-cf1024mb_big.jpg

Skrevet
Dette skal være rimelig raskt og ikke minst er det billig;

 

-Link-

6173868[/snapback]

TwinMOS får oftere feil enn Sandisk, Lexar og Kingston. Disse tre kortene skal være de beste på sikkerhet.

Skrevet

Til deres informasjon:

Ultra II / Extreme III er ikke betegnelser paa type II/III-kort, men bare produktnavn. Det finnes to typer CF-kort, type I og type II. Type II er bittelitt stoerre, og ikke alle kamera stoetter dette. Tror det bare er harddiskbaserte kort som er type II i dag.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...