vinduspusser Skrevet 21. april 2006 Skrevet 21. april 2006 hei! jeg skal formatere en stasjonær pc. Altså det jeg mener er at jeg skal slette alt på pc'en utenom Windows, slik at den blir som ny . har gjort det før på min bærbar, men når jeg skulle gjøre det på denne så var det litt annderledes. Forgje gang jeg formaterte en pc kunne jeg trykke på F12(er ikke helt sikker ) men da gikk det et ganske automatisk etter det. Men dette er ikke tilfelle på den stasjonær pc'en. Har prøvd å trykke på alle "Fx"knappene, men kommer bare inn på setup. Jeg har selfølgelig Windows cd'en i men likevell skjer det ingenting. Siden det var Win98 når jeg kjøpte pc og har instalert WinXP i etter tid har jeg hørt at man må ha den "ordinære" win cd'e til den pc'en. må man det? håper noen kan hjelpe meg her. takk
Onyx Skrevet 21. april 2006 Skrevet 21. april 2006 Hei! I og med at du skal formatere alt det andre untatt Windows, ser jeg ingen grunn i at du skal gjøre. Når du først skal formatere, formater hele PC, dvs. formatèr Windows også. Er det XP vi snakker om? Etter at du har puttet inn Windows CD'en og den lader opp de driverne den skal bruke, så får opp en meny. Der kan du velge mellom en ny kopi av Windows eller reparere den som innstalert fra forrige gang. Da skal du velge en kopi av Windows. Så får du opp en partisjonerings-meny. Velg hvor store diskene skal være etter smak og innstaler den på C: <-- Dette er viktig. Lykke til! Hilsen meg
MrBjoern Skrevet 21. april 2006 Skrevet 21. april 2006 vis du skal formatere alt utenom windows er det som sagt like greit og ta alt og instalere windows på nytt.
vinduspusser Skrevet 21. april 2006 Forfatter Skrevet 21. april 2006 ja men hvordan gjør jeg det da? uten windows cd? hadde win98 når jeg kjøpte den men instalerte winXP etter tid.
vinduspusser Skrevet 22. april 2006 Forfatter Skrevet 22. april 2006 jo, men når jeg setter i den å restarter pc kommer jeg ikke inn på den veiviseren jeg brukte for å formatere den forgje pc'en. å da vet jeg ikke helt hva jeg kan gjøre
el_cash Skrevet 22. april 2006 Skrevet 22. april 2006 gå først inn i bios og sjekk at cd-rom står som "first boot device". sett så inn xp-cden og start opp pcen, trykk <enter> når du får melding om det, og dermed er du igang.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå