Gå til innhold

Ta en titt på oppgavelinjen min


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har en følelse av at det er mange programmer som kjører i bakgrunnen og som opptar mye ressurser. Hva er alt dette egentlig? Se på bildet, og gi noen tips til meg :)

post-35025-1137073845_thumb.jpg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ser ut til at F-secure bruker mye ressurser, det er vel det programmet som har brorparten av de prosessene som kjører ut fra det jeg kan se.

 

Hvis du bruker msconfig kan du velge selv hvilke programmer som skal starte opp med windows, men som sagt, ser ut til at f-secure er den store synderen her.

Skrevet (endret)

Dersom du skrur på "CPU time" (se bilde under) så blir det lettere å se hvor mye ressurser hver prosess bruker.

 

http://brillegeit.com/taskman2.JPG

 

For meg ser det ut som om F-Secure har en del prosesser. Du bør kansje vurdere om det er nødvendig for deg å kjøre real-time virusscanning o.l, og vurdere om du heller vil finne deg noen "lettere" programmer.

 

EDIT: alg.exe hører til Windows sin brannmur og ikke noe Norton som jeg trodde.

Endret av JohndoeMAKT
Skrevet

Da må jeg vel kanskje skru av sanntidsskanning eventuelt skifte til et annet virusprogram. Noen som har forslag for et "lett" program for en sliten, gammel datamaskin?

Skrevet
Da må jeg vel kanskje skru av sanntidsskanning eventuelt skifte til et annet virusprogram. Noen som har forslag for et "lett" program for en sliten, gammel datamaskin?

5427622[/snapback]

 

Jeg bruker Norton AntiVirus 2003. Vet ikke om det går an å få kjøpt det lenger, men jeg har alltid følt at det ikke bruker så veldig mye ressurser.

Skrevet
Hvis jeg husker rett er det "letteste" virusprogrammet Grisofts AVG.

5428402[/snapback]

Det er vel ett av de AV programmene som bruker minst ram ja.

Har det selv på noen av maskinene i parken min, og det fungerer bra her ihvertfall.

Skrevet

Nei...

 

svchost.exe er ein Microsoft Service Host Process som du finner på alle PCer med Windows XP, gjerne i 5-6 eksemplarer.

scvhost.exe derimot er eit virus.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...