Gå til innhold

FEAR problemer ved oppstart


Anbefalte innlegg

Skrevet

Kjøpte FEAR i dag. Instalering gikk OK. Når jeg starter spillet kommer jeg inn i hovedmenyen slik at jeg får tilpasset innstillingene til min maskin. Velger jeg Single player og new game, loades det første brettet og jeg får meldingen press any key. Det gjør jeg og da stopper det opp. Skjermen blir ikke svart, men bildet bare henger. Noen som vet hva dette kan være?

 

Kbohler

Videoannonse
Annonse
Skrevet
Maskinvaren din hadde vert fint å vite, drivere er oppdatert og alt det der?

5403244[/snapback]

 

 

Bærbar Fuiitsu Siemens Amilo

512 MB RAM, Pentium 4 2.66ghz, MOBILIY RADEON 9000.

Ikke mye å skryte av, men jeg skulle i det minste få startet spillet. Tror dette er innenfor minimum system krav.

Har oppdatert driver for skjermkort + alle windows drivere i Windows Update

 

Kbohler

Skrevet

Start spillet igjen, gå inn i innstillinger og skur absolutt ALT ned til minium. Skru av alt av fancy effekter osv. Det er en hel del menyer å bla i der.

 

Se om spillet starte da. Gjør det det, så vet du at problemet er skjermkortet ditt. Skulle jeg tippe er det vel en Direct X funksjon som spillet sier den skal adressere, men ditt skjermkort ikke støtter..også..bare krasjer det.

 

Hvis det krasjer selv når du har gjort alt det der....ville jeg vurdert RAMen. Lite ram skal som oftest ikke lede til krasj, men du har seriøst lite RAM for å kjøre et så avansert spill. 1 GB minimum!

 

AKIRA

Skrevet (endret)

Er vel seriøst lite av alt i den maskinen for et så hefteig spill som FEAR ;) Sett bort i fra CPU.

Endret av Mala

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...