Gå til innhold

Komprimering


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du tenkte på diskkomprimering?

Prøvde det i Win95. Mins at HDD jobber noe tregere.

Har du egentlig bruk for det.

Ukens tilbud komplett

Western Digital Caviar 40GB IDE 7200RPM

koster 1,050

Skrevet

Trenger det egentlig ikke, Grunnen er at jeg lagde c: på kun 1 gb og 59gb på d: så det ble litt snaut på c:(gidder ikke formatere på ny for å lage en større, og jeg finner for søren ikke en trial versjon av partision magic.

 

:eek:)

Skrevet

-Hvordan klarte du å komprimere med Win95? -Komprimerte du eller "komprimerte" du? -Dette er en funksjon som en kan gjøre med NTFS -Det er foresten en ganske god funksjon og Microsoft sier at den komprimerer uten tap av hastighet (dette er jo slevfølgelig bull men det sier litt om hvor lite det senker hastigheten.) -Bare komprimer du -hvis du da ikke har OS på denne C'en din -da kan du fortsatt gjøre det, men har du da flyttet swp filen din og gjort andre ting som frir opp plass?

PSSSST -det kan være en fordel å lage hardisker med en rimelig størrelse, ellers blir fil-listen som maskinen må bla igjennom hver gang ganske stor, prøv å holde deg til 4GB, 8GB, 16GB og max 32GB nestegang!

:cool:

Skrevet

Den siste partisjonen jeg ville komprimert er C: rett og slett fordi den partisjonen bør være rask. Musikk, ISO, DivX osv partisjoner er derimot partisjoner man kan komprimere.

 

Å finne partition magic er da ikke noe problem. Et søk på "partition magic" på download.cnet.com og vips så fant jeg akkurat det du vil ha. OBS! i demoen kan du bare se hva programmet kan gjøre. PM gjør ikke noen forandringer, da må du innom www.neo-modus.com og laste ned Direct Connect :wink:

Skrevet

Javel, men jeg lurer på om det har noe og si på hastigheten, i Sandra får jeg noe slik som 200000 (2 hundretusen :eek:), mens før jeg komprimerte fikk ca 23000. Takler ikke Sandra komprimerte disker kansje!

 

ellers takker jeg for svar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...