Gå til innhold

Lei film over mobilen


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det der virker bare utrolig idiotisk da. Jeg hadde sett et poeng i den hvis man kunne bruke den på andre elektroniske dingser, som PSP, PDA-er og andre håndholte med stor skjerm. Men på en mobiltelefon blir det bare dritt.

Skrevet

Dette høres jo ganske tåpelig ut. Du må jo fortsatt til butikken for å leie filmen, kan bare leie en film om gangen, får dårligere kvalitet (sannsynligvis), må vente mens filmen kopierer over til kortet, har veldig begrenset avspillingsmuligheter.

Eneste fordel er vel egentlig at du ikke trenger å levere den, noe som IMO ikke veier opp for det negative.

 

Det som kan redde prosjektet er dersom de setter en slik automat i hver eneste Narvesen i landet og priser bra. (20,- døgnet f.eks)

Og dersom minnekortet blir billig. Akkurat nå koster et 2GB minnekort mellom 1-2 tusen, noe du kan leie en del filmer for.

Skrevet

Skjønner ikke helt hva som menes med at dagens minnebrikker er for trege osv.

 

Jeg ser en del tv-episoder osv på min QTEK s100 i 320x240 WMV-format. En spillefilm i denne oppløsningen tar fra 150-400 mb, avh. av kvalitetsinnstillinger. På en mobiltelefon trenger man ikke så høy oppløsning som dette, la oss si at filmen allikevel ender opp rundt 100 mb.

 

Dette tar ikke mange sekunder å kopiere over til et vanlig SD kort? Har ikke tatt tiden, men kanskje en 30 sekunder eller så?

 

Å vente på at kortene skal bli raskere kan fort ta en stund; man må jo også ha mobiltelefoner som støtter de nye og raskere kortene (med mindre man kan øke hastigheten på eksisterende kort, så man slipper nye/oppdaterte standarder osv).

Skrevet

Når det florerer av TVer, LCD, CRT, you name it, så skal dei sjå film på dei minste skjermane på markedet. Å sjå film på PC er såvidt akseptabelt på ein 19", men TV er best.

Skrevet

Hvorfor skal de absolutt sette opp terminaler i kioskene, kan de ikke ha en tjeneste som går over internett. En svært god ide, det der, men det blir tungvint når folk må møte opp i kioskene for å få lastet ned filmene. Narvesen går mot strømmen, for det blir dårligere og dårligere marked for å selge filmer over disk.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...