BigJackW Skrevet 30. juli 2005 Skrevet 30. juli 2005 Finnes det programm som bryter igjenom brannmur. Når jeg arrangerer lan er det en brannmur som blokkerer STEAM så jeg kan ikke spille over nettet, med andre. Vi kan heller ikke laste ned fra program som LimeWire og DC++. Kan noen hjelpe meg.
Lufen Skrevet 30. juli 2005 Skrevet 30. juli 2005 du får gå inn på innstillignene til brannmuren og åpne porter da..for hvis du arrangere antar jeg du har mulighet til det.. ellers kan du bruke en proxy server
BigJackW Skrevet 30. juli 2005 Forfatter Skrevet 30. juli 2005 du får gå inn på innstillignene til brannmuren og åpne porter da..for hvis du arrangere antar jeg du har mulighet til det..ellers kan du bruke en proxy server Det er på et kommunalt hus. og en kommunal linje. Jeg har ikke tillgang til noe av dette. Vi må skrive inn Proxy adresse og sånn.
Lufen Skrevet 30. juli 2005 Skrevet 30. juli 2005 du kan prøve å sette opp en proxy server hjemme hos noen av dere som har en kraftig linje. det skal funke, slik at dere skriver inn den proxyen istedet for den som komunen bruker
Lufen Skrevet 30. juli 2005 Skrevet 30. juli 2005 Nei det fins ikke noe slikt program. joda..en proxy server skal klare det helt fint
BigJackW Skrevet 30. juli 2005 Forfatter Skrevet 30. juli 2005 du kan prøve å sette opp en proxy server hjemme hos noen av dere som har en kraftig linje. det skal funke, slik at dere skriver inn den proxyen istedet for den som komunen bruker Ingen av oss hjemme har ei kraftig linje.
Lufen Skrevet 30. juli 2005 Skrevet 30. juli 2005 finnes anonyme proxyer og gratis proxyer på nett som kan brukes, du får søke etter de
arokh Skrevet 30. juli 2005 Skrevet 30. juli 2005 Nei det fins ikke noe slikt program. joda..en proxy server skal klare det helt fint Vet du hva en proxy server er eller?
Bytex Skrevet 30. juli 2005 Skrevet 30. juli 2005 Poenget med en brannmur er jo nettopp å stoppe ting fra å slippe ut eller inn. Hadde det fantes et program hvem som helst kan laste ned og gå rundt muren, hadde nok ikke brannmur vært mye trygt lengre.
Lufen Skrevet 30. juli 2005 Skrevet 30. juli 2005 (endret) Nei det fins ikke noe slikt program. joda..en proxy server skal klare det helt fint Vet du hva en proxy server er eller? ja.. og jeg har testet det selv.. gikk lett gjennom skolens brannmur med det Poenget med en brannmur er jo nettopp å stoppe ting fra å slippe ut eller inn.Hadde det fantes et program hvem som helst kan laste ned og gå rundt muren, hadde nok ikke brannmur vært mye trygt lengre. en riktig innstillt brannmur vil klare det ja.. men mange komuner og skoler har kun stengt de portene som spill bruker og derfor er det mange åpne porter som kan brukes til å koble seg til en proxyserver som står uten får brannmuren Endret 30. juli 2005 av Lufen
RolfOve Skrevet 30. juli 2005 Skrevet 30. juli 2005 Eller du kan bruke en tunnel. Kanskje det er det samme som proxy. Men det går iaffal.
Bytex Skrevet 30. juli 2005 Skrevet 30. juli 2005 (endret) Vel Lufen, du vet jo tydeligvis noe trådstarter ikke har peiling på, så hvorfor ikke gi en step by step guide så de får spilt på LAN'et sitt da? Istedet for å ta en "dette-er-bare-for-hemmelige-1337-folk" attitude..de fleste er faktisk ikke IT-admins. Endret 30. juli 2005 av Bitex
Lufen Skrevet 30. juli 2005 Skrevet 30. juli 2005 Vel Lufen, du vet jo tydeligvis noe trådstarter ikke har peiling på, så hvorfor ikke gi en step by step guide så de får spilt på LAN'et sitt da? Istedet for å ta en "dette-er-bare-for-hemmelige-1337-folk" attitude.. fordi mitt standard svar på alt jeg ikke gidder å gi en step by step guide på er: www.google.com.. litt må man søke selv, eneste måten han lærer på..
RolfOve Skrevet 30. juli 2005 Skrevet 30. juli 2005 Vel Lufen, du vet jo tydeligvis noe trådstarter ikke har peiling på, så hvorfor ikke gi en step by step guide så de får spilt på LAN'et sitt da? Istedet for å ta en "dette-er-bare-for-hemmelige-1337-folk" attitude.. fordi mitt standard svar på alt jeg ikke gidder å gi en step by step guide på er: www.google.com.. litt må man søke selv, eneste måten han lærer på.. Den er jeg helt enig med. Bruk google. For generell informasjon om hva en proxy er, anbefaler jeg wikipedia.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå