White Fox Skrevet 27. juni 2005 Skrevet 27. juni 2005 (endret) Vet det har vært et tonnevis av tråder her som omhandler folk som trenger backup av harddisken sin. Prøvde et program som tok backup av alle filene, men det fungerer jo ikke å bare kopiere dette inn på hardisken etter formatering og deretter ha de samme programmene/innstillingene som etter formateringen. Man har jo de samme filene, men alt som trengs i registeret osv er jo ikke der. Jeg trenger et enkelt program som tar en backup av f.eks programfiler(der alle programmene mine er) inn på en annen ekstern harddisk. Deretter skal jeg formatere og kunne "kopiere" filene tilbake på hardisken og da ha de samme programmene/innstillingene som før. Programmene skal dukke opp under legg til/fjern programmer og registeret skal ha de riktige "filene". Har aldri gjort dette før , så hadde vært fint med litt hjelp her! Edit: Hadde vært greit om alle de generelle innstillingene i windows var satt til standard da masse problemer i windows er grunnen til at jeg sakl formatere. Endret 27. juni 2005 av White Fox
White Fox Skrevet 28. juni 2005 Forfatter Skrevet 28. juni 2005 Ingen som vet om et program til å ta en baskup av systemet som jeg kan bruke etter formatering slik at jeg beholder de samme programmene osv som før formateringen?
Goscinny Skrevet 28. juni 2005 Skrevet 28. juni 2005 He, he! Lykke til, sier bare jeg! Dette blir vansklig å gjennomføre!!! Men det kan være greit å starte på bar bakke igjen av og til, slik at du får rydda opp og slikt. Bare ta backup av dei viktigste programmene og andre filer som du mååå ta vare på! Lykke til!
FpsStu Skrevet 28. juni 2005 Skrevet 28. juni 2005 Norton ghost? Kan evt kjøre systemdisk på mirror raid.
White Fox Skrevet 28. juni 2005 Forfatter Skrevet 28. juni 2005 (endret) Vet det er greit å starte på bar bakke, men vil gjerne beholde de programmene osv som jeg har nå. Kopierer Norton Ghost bare filene eller alt som trengs i registeret osv? Funker vel dårlig å bare hopiere over programfilene og skrivebordsikonene til programmene og deretter kopiere det tilbake etter formatering? Endret 28. juni 2005 av White Fox
Hårek Skrevet 29. juni 2005 Skrevet 29. juni 2005 Ghost kopierer alt, så du får en nøyaktig kopi av det du har nå. Hjelper deg jo lite, da får du alt rotet kopiert også. XP inneholder noe som heter "Files and settings transfer wizard." Den skal i prinsippet gjøre det du ønsker, men om det vil fungere skikkelig er ikke lett å si med sikkerhet. http://www.google.com/search?biw=1299&hl=e...G=Google+Search
White Fox Skrevet 29. juni 2005 Forfatter Skrevet 29. juni 2005 Antar at det letteste blir å bare ta backup av de viktigste innstllingene til programmene og deretter starte på ny frisk.. Uansett, takk for all hjelp!
roac Skrevet 29. juni 2005 Skrevet 29. juni 2005 NTBackup som følger med Windows NT/2000/XP/2003? Bare sørg for å ta backup av katalogene du ønsker og "System State", så skal det du ønsker fungere helt fint.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå