Gå til innhold

Zalman CNPS 6500A-AL bra for en P4 2.0 CPU ?


Hidden

Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Kan du ikke bare kjøpe en vifte med godt kulelager og et støynivå under 30 db. Har ingen problemer med min vifte på 35db.

 

Husk at en økning på 10 enheter på lydstyrken(50db+10db=60db), tilsvarer en dobling av lydstyrken!

 

Klarer du og finne en vifte under 30 db tror jeg ikke du vil plages av den, med mindre du bruker det billigste headsettet på Europris som høytalere!

 

Hilsen Øystein

Skrevet

Har en slik selv, på en klokket 2.0GHz NW - den tar 2.66GHz men den er jo varm... uten at det gjøre noe.

 

Kjører likevel 2.5GHz til mitt nye minne kommer - ellers må jeg klokke ned minnebussen min som svei heftig i 3Dmark :sad:

Skrevet

næhhhhhh.........

 

tror ikke d........

 

isåfall må vel læreren din ha vært fullesjuk da han lærte deg det der, kanskje min også.....

 

Kan hende jeg tar feil, men du tar ihvertfall feil.

Skrevet

Dere er alle fyllesjuke!

 

Desibelskalaen er en logaritmisk skala.

30 db er 10 ganger så høy lyd som 20 db, og sånn fortsetter det oppover, for hver 10 desibel, tidobles lyden

Skrevet

Quote:


Klarer du og finne en vifte under 30 db tror jeg ikke du vil plages av den, med mindre du bruker det billigste headsettet på Europris som høytalere!


Hilsen Øystein


 

30db er alt for mye for min del..

Problemet er dog selvfølgelig ikke at viftene overdøver lyd fra høyttalere.

Folk liker gjerne å la PC'en stå på konstant, og en vifte på 30db er en S&¤ANS irriterende bakgrunnstøy.

Selv kan jeg bare glemme å sove med pc'en på.. Selv etter å ha byttet ut 3 av viftene med stillegående utgaver ;P

Skrevet

Kan bekrefte at 3 dB er en dobling av lydstyrke. Jeg jobber en del med støy i jobben min. En vanlig stue har ofte et støynivå på 30-35 dB. I et kontorlandskap er ofte støyen høyere pga. støy fraventilasjonssystemer.

Skrevet

under 25 db så meiner eg det kan kalles stilt, men ca 35 er akkseptabelt. Men du vil sikkert få litt klager fra familie.

 

Men eg bygger vannkjøling nå så da skal det bli stilt :grin:

Skrevet

Det stemmer at 3 db opp en dobling av det faktiske støynivået. Men 10 db opp oppfattes av øret som dobbelt så mye støy.

  • 2 uker senere...
Skrevet

 

30db er alt for mye for min del..

Problemet er dog selvfølgelig ikke at viftene overdøver lyd fra høyttalere.

Folk liker gjerne å la PC'en stå på konstant, og en vifte på 30db er en S&¤ANS irriterende bakgrunnstøy.

Selv kan jeg bare glemme å sove med pc'en på.. Selv etter å ha byttet ut 3 av viftene med stillegående utgaver ;P

 

 

Ehh, drit i de desibelgreiene; tror det er ett år siden jeg hadde det på gymnaset sist! Tror jeg sov i timen eller noe.....

 

Når det gjelder vifta på 30 dB, tror jeg ikke dette vil plage deg merkverdig mye. Så lenge du har et par høytalere med rimelig kraftig lyd, hører du ikke viftene.

Skrevet

Hei.

 

Var inne på en nettside og fant ut at Torsteinen hadde rett angående desibelskalaen: 50dB+10dB=10*lydstyrken, dvs at en økning på 3dB er lik en dobling av lydstyrken. To like lydkilder som summeres, gir en økning på 3 dB. Eksempel: 30 dB + 30 dB = 33 dB. Hvis forskjellen mellom to lydkilder er 10 dB, for eksempel 60 dB og 70 dB, vil disse til sammen gi 70,4 dB.

 

I praksis betyr dette at med mer enn 10 dB forskjell mellom to lydkilder, vil lydnivået være bestemt av den sterkeste kilden.

 

 

Så hvis du stapper inn flere vifter vil lydstyrken øke!

Skrevet

Ikke kom her å si at en vifte på 30-35dB ikke vil plage han nevneverdig mye når han sier at viften på intelboxed bråker for mye! en alpha med en 19/12dB papst vil nok være en litt bedre og litt dyrer løsning en zalman. Det er opp til deg, begge er helt godkjent..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...