tehnoob Skrevet 27. mars 2005 Skrevet 27. mars 2005 Jeg har satt F5 til å ta screenshot i counter strike:Source, men hvor havner disse screenshot's? En venn av meg sier de skal ligge innpå counter strike source>ctstrike>screens Men det er ikke noen mappe der som heter screens. Noen som kan hjelpe meg? Så har jeg også lastet ned en buyscript eller noe sånnt fra battlefield.no http://www.battlefield.no/?show=art&id=1 Denne kan også ta screens men jeg aner ikke hvor de havner heller :S
tehnoob Skrevet 27. mars 2005 Forfatter Skrevet 27. mars 2005 men den script greien fra battlefield skal jo lagre jpeg bilder. I hvertfall så vidt jeg har skjønnt det. men hvor?
Newt32 Skrevet 27. mars 2005 Skrevet 27. mars 2005 Men det er ikke noen mappe der som heter screens. Noen som kan hjelpe meg? screens er bare en forkortelse for screenshot(s). De skal ligge ca. her: Steam\SteamApps\[email protected]\counter-strike source\cstrike\screenshots
tehnoob Skrevet 27. mars 2005 Forfatter Skrevet 27. mars 2005 trykket F5 mist 10 ganger no. Ikke noe mappe som heter screenshot.
Newt32 Skrevet 27. mars 2005 Skrevet 27. mars 2005 Mappa heter screenshots, og den skal ligge der jeg sa den lå. Hvis ikke er noe galt. Og er du sikker på at den er på F5? Du har ikke sån F-tast knapp på tastaturet?
tehnoob Skrevet 27. mars 2005 Forfatter Skrevet 27. mars 2005 Ingen F-tast og ja jeg er sikker på at det er F5. men lurer på hva som kan være galt. Det er ikke noe prog som saver jpeg bilder automatisk når man trykker print scrn da? Bare tenkte at det kunne være et bra alternativ til F5
DarkStarr Skrevet 27. mars 2005 Skrevet 27. mars 2005 jeg fant mappa jeg, så den er nok der(inne på cstrike)
notarget Skrevet 27. mars 2005 Skrevet 27. mars 2005 Som sagt så skal bildene dine havne her: \Steam\SteamApps\***brukernavn***\counter-strike source\cstrike\screenshots Trykker du Prt Scr så 'kopierer' du det bilde du ser på skjermen når du trykker, for å få fram bilde kan du fks bruke Paint, copy/paste. Jeg mener dette programmet kan lagre dine 'Prt Scr' bilder.
tehnoob Skrevet 28. mars 2005 Forfatter Skrevet 28. mars 2005 tror jeg må gå for prt scrn får ikke dette til å virke. Det står mange steder at default key for screenshots er F5 men jeg måtte velg selv. Det var ingen default key på denne. Så jeg trykket reset to default jeg og fant det ut. Men så ble keyboardet engelsk i spillet. Hvordan får jeg det på Norsk igjen? hjelp meg! + at jeg har en venn som har akkutar det samme problemet med screenshots. Det virker bare ikke, helt uforklarlig
Dr.Ittsekk Skrevet 28. mars 2005 Skrevet 28. mars 2005 Men så ble keyboardet engelsk i spillet. Hvordan får jeg det på Norsk igjen? hjelp meg! Den raskeste måten er sikkert å un/reinstalere. Husk bare å kopiere alle maps ol. før du sletter alt, da slipper du all vente tiden neste gang du skal spille. Forøvrig skal screenshots ligge under: (Valve\Steam\SteamApps\"ditt navn"\counter-strike source\cstrike\screenshots) som nevnt før. Hvis ikke kan du som nevnt bruke: Trykker du Prt Scr så 'kopierer' du det bilde du ser på skjermen når du trykker, for å få fram bilde kan du fks bruke Paint, copy/paste. Da får du noe som dette:
tehnoob Skrevet 28. mars 2005 Forfatter Skrevet 28. mars 2005 OK.. nå klarer jeg det. Eneste minus er at det er TGA filer. Hvis det er flere enn meg som ikke klarer det, så skriv: bind "F5" "screenshot" I console. Er ikke noen som vet en måte å få tatt jpg bilder?
tehnoob Skrevet 28. mars 2005 Forfatter Skrevet 28. mars 2005 Nevermind. Jeg fant ut av det. Gikk logisk fram og kom til en løsning. Til alle som ikke klarer å ta screens skriv: bind "F5" "jpeg" i console Da stenger jeg denne tråden ***CLOSED***
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå