jokkepokke Skrevet 3. mars 2005 Skrevet 3. mars 2005 (endret) En kamerat av meg skulle hjelpe meg med å partisjonere Hardisken min.. Hardisken min er en WD 80GB 8mb cache.. så begynte han å drive med detta da.. han sa han viste hva han gjorde, så da tenkte jeg greit.... meen! når den nesten var ferdig med å lage en partisjon, så kommer det en error melding.. Senere i tiden fikk jeg partisjonert med hjelp av windows cd`n.. men da jeg hadde lagd 2 partisjoner, så ble det den ene på 4,88gb og den andfre partisjonen på 69,6gb.. det er jo forsovidt greit, men hvor er de 5,52 gb?? hjelp? Takker for alle svar.. Endret 3. mars 2005 av jokkepokke
Chief_R-W Skrevet 3. mars 2005 Skrevet 3. mars 2005 (endret) Alle hardisker blir opgitt rundt tall som 80gb men er 1024 bytes i en KB så en 80 gb blir en kapasitet målt i windows på 74,5. Har selv 2 på 80 gb de blir vist som 74,5gb i windows. Ikke noe å frykte. Vil bare si om det med at 1 kb = 1024 bytes da runner windows det ned til 1000 bytes og på 80gb blir det skriftelig borte men i teorien det som er opgitt. Endret 3. mars 2005 av Chief_R-W
jokkepokke Skrevet 3. mars 2005 Forfatter Skrevet 3. mars 2005 jammen den var 80gb før han dreiv med partisjoneringa.. hmm?
Chief_R-W Skrevet 3. mars 2005 Skrevet 3. mars 2005 Men her har du et eksempel på min 80gb (Bildet) så er størrelsen i byte 80 gb i bytes. Mulig det er brukt en annen windows eller noe sånt siden du mener den er minsket etter partitionering.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå