hamiso Skrevet 1. mars 2005 Skrevet 1. mars 2005 Er det noko problem å kombinera bruken av s-ata og ide-ata harddiskar? Har tenkt å bruka to s-ata diskar og ein ide-ata. Går det greit? Kan i tilfelle ide-ata disken koblast til ein ledig kontakt frå hovudkortet, eller bør den koblast til eit ide-kort? Eller er det det same korleis den blir kobla? Grunnen til at eg spør, er at eg har problem med at pc-en brått slår seg av og restartar med ujevne mellomrom, uavhengig av tidsbruk, temperatur o.l. Tenkte det kanskje kunne ha noko med harddiskane å gjera. Har for øyeblikket ein s-ata og ein ide-ata disk, der ide-ata disken er kobla direkte til eit raid-kort (etter oppsett for eit ide kort). Brukar der s-ata disken kun til os og den andre til program (og hadde tenkt å bruka den tredje til lagring av dokument).
Rayline TWB Skrevet 1. mars 2005 Skrevet 1. mars 2005 SATA og PATA kan fint brukes sammen. PATA (IDE)- disken inn på den vanlige koplingen på HK, som master på IDE1. SATA diskene på SATA kontaktene. Inn i BIOS og sett hvilken du ønsker å boote fra, samt aktiver støtte for samtidig bruk av SATA og PATA. Heter vanligvis noe sånt som Combined Mode eller Enhanced Mode.
FraXinuS Skrevet 1. mars 2005 Skrevet 1. mars 2005 (endret) Jeg har en sata disk i maskina mi også har jeg en ide også som jeg skal stette inn nå. Skal den være på master eller slave? Endret 1. mars 2005 av FraXinuS
hamiso Skrevet 2. mars 2005 Forfatter Skrevet 2. mars 2005 Enn s-ata diskane: På hovudkortet er det ein kontakt der det står "s-ata 1" og ein med "s-ata 0". Er det viktig kva for ein kontakt harddisken med os er kobla til? Og: Dersom p-ata disken er kobla til, og det ikkje er gjort noko i bios (denne harddisken ser ut til å fungera greit); Er det då fare for at pc-en slår seg av og restartar, slik min pc har hatt ein tendens til?
Zeph Skrevet 2. mars 2005 Skrevet 2. mars 2005 S-ATA 1 og 0 er berre for å skilje inngangane, det er det samme kva inngang du har OS-harddisk på. Ein fungerande P-ATA disk har ikkje noko problemer å fungere i lag med 1 eller fleire S-ATA diskar.
Rayline TWB Skrevet 2. mars 2005 Skrevet 2. mars 2005 Du kan godt bruke SATA0 til OS- disken din. Hvis du har koplet SATA og PATA disker til HK i en kombinasjon, og ikke har stilt inn BIOS riktig, kan du få reboots ja - eller no boot at all.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå