joppa Skrevet 10. februar 2005 Skrevet 10. februar 2005 Hei , jeg har et slikt trådløst nettverkskort i maskinen min (stasjonær PC) og kommer inn på en av naboenes trådløse nettverk. Problemet er at signalet til antenna er så svakt at nettet til tidvis blir borte for meg. Hva kan jeg gjøre ? Jeg har prøvd å flytte litt på pc en, det kan hjelpe, men jeg vil at den skal stå der den er. PS jeg har ingen herredømme over naboens utstyr, bortsett fra at jeg kan gå in på hans router og justere på ting. Men jeg vil jo nødig at han skal merke det.
bytes Skrevet 10. februar 2005 Skrevet 10. februar 2005 Ikke pent å surfe på naboens utstyr uten at du har lov da. bytes
Valent Skrevet 10. februar 2005 Skrevet 10. februar 2005 bruk kabel modden og øk din signalstyrke.. men ikke pirk på routeren hans.. og ikke missbruk!
ehs5 Skrevet 10. februar 2005 Skrevet 10. februar 2005 Man misbruker jo egentlig hvis man ikke får lov. Naboen vil jo oppleve et mye tregere internett hvis begge er "på" samtidig.
los_bordos Skrevet 10. februar 2005 Skrevet 10. februar 2005 (endret) Gammel tråd om det her skjekk ut løsningen med kjøkkensil på side 5. Og ikke leke med andres utstyr medmindre du mener det :-) Endret 10. februar 2005 av los_bordos
Wraith Skrevet 10. februar 2005 Skrevet 10. februar 2005 kjøp en ny antenne som er litt bedre, ring på døra og spør om han kan være så snill å montere den sånn at du får bedre dekning :-)
JimL Skrevet 10. februar 2005 Skrevet 10. februar 2005 (endret) Skjønner ikke hva dere syns er så kjipt med å bruke andres nett. Blir noe som at jeg legger en tp-kabel inn gjennom ruta til naboen, og blir forbanna når han plugger den i maskinen. I bunn og grunn kan vel ikke vite om at deres usikrede nett er en innbydelse på "flerbruk", eller tegn på mindre kompetanse fra deres side. Har faktisk selv vurdert å si opp min egen internettlinje da jeg tar inn 7 trådløse nettverk der jeg bor, men fant ut at de ikke hadde raske nok linjer til at det ble aktuelt. Men dere (forumbrukere) trenger ikke begynne å fortelle hvor moralskt forkastelig osv osv dere syns det er, det blir bare rot i tråden her uansett. edit: er så og si sikker på at dette kommer til å gi en liten avsporing i tråden her, så er like greit å bare spørre. Har dere noen henvisning til den/de loven(e) som tilsier at dette er ulovlig? edit2: vi driter i det, har lest en del i "den lange svindletråden", gidder ikke dra opp mer (unnskyld ordbruken) mannskit her. God kveld Endret 10. februar 2005 av JimL
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå