Gå til innhold

Ny ram - 512 Mb eller 1024?


jovaa

Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Hallo godtfolk.

 

Sitter og plundrer med oppsett av et AMD64 system, og skal handle ram. Lommeboka er litt slunken, så jeg lurer om jeg skal kjøpe en 512 MB brikke med skikkelig konge ram, eller 1024 med helt vanlig ram (ala Value serien til Corsair/Kingston). Tenkte å klokke en 3000+ winchester en del nemlig, så vil ha noe som tåler litt.

 

Jeg har muligens bedre økonomi senere til å sponse på meg enda en 512 brikke. Hva ville dere anbefale? Tenker muligens på å gå for en rå brikke, og kjøpe mer senere. Alternativene bør være bra til klokking i alle fall. :)

 

Hovedkort i systemet blir et Gigabyte K8NSNXP-939 nForce3 250 og CPU AMD64 3000+ winchester.

Endret av jovaa
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg hadde heller droppet overklokkingen og gått for et system med 1 gig "billig-ram". Merker ikke stor forskjell i windows i overklokket og ikke-overklokket tilstand.. (ihvertfall gjorde ikke jeg det når jeg hadde xp2500@xp3200 greia mi for 1,5 år siden).

Skrevet

Nå er systemet oppe i hvert fall. Det ble 2 x 512 MB Corsair Value brikker. Håper jeg blir fornøyd med dem. Ikke hatt noen problemer ennå i hvert fall.

Skrevet
Nå er systemet oppe i hvert fall. Det ble 2 x 512 MB Corsair Value brikker. Håper jeg blir fornøyd med dem. Ikke hatt noen problemer ennå i hvert fall.

Det er gode brikker, men jeg tviler på at de klokker langt med mindre du har vært svært heldig med brikkene..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...