Gå til innhold

Spille Diablo II over TCP/IP


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

 

Jeg hadde tenkt å spille Dialbo II Lod 1.10 med en kamerat, han hostet og jeg skulle joine, men fikk bare meldingen "Cannot connect to server". Vi fant ut at vi hadde lik ip på routerene våre(om det betyr noe). Jeg har mistanke om at TCP-port nummer 4000 må åpnes, selv om dette ikke har vært nødvendig tidligere.

 

Har noen en idé om hva som er feilen??

 

Takk

Videoannonse
Annonse
Skrevet

AH!

Det store spørsmålet,

har hatt problemet selv nesten hver LAN med Diablo LoD.

Prøv med han hoste og du joine.

Prøv annen ip (192.168.0.1 og 192.168.0.2 funker alltid til meg).

Prøv å gå ut av spillet begge to og da gå inn igjen (Funket flere ganger til meg).

 

Skal hjelpe deg mer bare et spørsmål:

Bruker dere kryssakabel eller ruter\hub?

Skrevet (endret)

Vi har samme ip til routerene våre, men han bor circa 5 km fra meg. Vi skal spille over internett, ikke LAN.

Endret av efikkan
Skrevet

Du kan ikke connecte til en lokal ip over inett. Altså må du finne din ip ut mot inett Her er en side som sjekker ip'n din. Denne må du da be kameraten din om å connecte til.

 

Det skulle funke.

Skrevet

Jeg har tidligere spillt med folk jeg kjenner som bor et godt stykke fra meg. Da brukte jeg ipen som var oppgitt i spillet og det fungerte fint. Nå gjør jeg det samme, men nå fugerer det ikke. Jeg har mistanke om at det kan ha noe med routeren å gjøre, siden internettet har vært skiftet ut siden jeg prøvde sist.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...