Fr3drik Skrevet 13. januar 2005 Skrevet 13. januar 2005 Heyo, skal sette opp en spillservern som skal hoste WC3 Coustom Games på AuLAN (www.aulan.p-ub.no) CPU: Intel P3 - 667MHz RAM: 2x256 MB Ram PC133 Standard 7200 RPM 20 gb disk 100mbit nettverkskort Kommer dene til å holde mål?
rockingchair Skrevet 13. januar 2005 Skrevet 13. januar 2005 Hvorfor i alle dager skal du ha en server maskine til det? Ahoh, mener du å hoste battle.net på lokallan med den? Isåfall holder den vell godt. Men om du har tenkt å starte spilla med den så er det langt ifra å anbefale Da er det nok bedre å la folka som spiller få hoste, laggmessigt er det ikke noen som helst problemer i war3.
Fr3drik Skrevet 13. januar 2005 Forfatter Skrevet 13. januar 2005 Selfølgelig er det et stort poeng med å la en nøytral PC hoste, selv på LAN. Reaksjonstiden på et klikk til det blir en "action" er ca. 0 på host's PC mens den kan være 0.5 på den tilkobledes PC. I finalen er dette kjipt hvis man taper sin lvl10 Warden da man blinker unna en stormbolt men har 0.5 sec som delayer og bolten når akuratt frem. --- uans: --- Den skal hoste coustomgames i LAN. 2 folk skal connecte til den. Funker det fint? eller blir det lagg med tanke på at PCen ikke er super?
norpheus Skrevet 13. januar 2005 Skrevet 13. januar 2005 Som nevnt over her så er den dobbelt overkill til local bnet server, men hvis du skal create gamet (LAN) på den så blir det verre. Da må du ihvertfall skru ned ALT av grafikk på den. Bnet server er vel heller å anbefale, da kan du oprette en kanal så kan folk snakke der osv ang games osv. Veldig lett er det å sette opp også, men er usikker på om det er 100% lovlig å paste link eller oppgi navnet på emulatoren/serveren til dette på forumet så du får sende en PM så skal jeg gi deg link..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå