Gå til innhold

sms virus og hoax


Anbefalte innlegg

Skrevet

Finnes det en seriøs side på internett som tar for seg sms/mobil hoax? Jeg begynner å bli litt lei av at omgangskretsen min kaster bort penger på meldinger som ikke har annet formål enn å skremme. Fikk 2 sms bare i dag om at jeg ikke måtte ringe et angitt nr eller svare på en sms for da ble jeg trukket 2500,- på tlf regningen. Meget sannsynlig et sms-hoax, men hvor kan en få bekreftet dette og få folk til å gjøre det samme der som med virus-hoax for vanlig PC?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har fått noe lignende jeg også:

 

"Hivs du får en SMS med mld om å ringe 60806181, så ikke svar. Det er "hackere" som kan benytte ditt tlf nr og ringe fra."

 

Kan dette taes seriøst?

Skrevet

"Hvis du får en SMS om at du skal ringe 60808161 så la det være! det er en bløff! du vil i så fall bli trukket for 2500,- på din telfonreging." fikk jeg :ermm:

Skrevet

Jeg er oppgitt over at folk tror på slikt... Sikkert folk ansatt i telenor ellerno som setter det igang for å tjene penger på folks uvitenhet :)

 

Ser for meg at noen hacker telefonen min, sikkert utrolig mange som har slik telefon som meg :p

Skrevet
Sikkert folk ansatt i telenor ellerno som setter det igang for å tjene penger på folks uvitenhet :)

Jeg blir like oppgitt over folk som tror på slikt :roll:

Skrevet
Måtte bare prøve å ringe (fra telefonkiosk..just i case) "nummert er ikke i bruk"

Tørte du det da ? Du kunne jo risikere å måtte skylde telenor 2500 kr .

Dem har ekstremt høg rente !

Skrevet

60806181 er ikke noe norsk nummer i det hele tatt, men hvis du ringer med det danske retningsnummeret, +45, så kommer du til al-Qaeda (les dette, som Bogan nevnte). Så det på TV2-nyhetene i går, og det var faktisk ganske morsomt.

  • 4 år senere...
Skrevet

Kan være noe i dette... ikke at det blit trukket penger, men hacking. Jeg tror det er noen folk som kan sende meldinger til andre via din mobil. Jeg tror det har skjedd med meg!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...