thord Skrevet 3. november 2004 Skrevet 3. november 2004 er det på mobilen? hvordan setter jeg det opp`? men uansett, hva er egentlig cHTML? er det vanlig HTML til mobilen eller?
Dinsdale Skrevet 4. november 2004 Skrevet 4. november 2004 Omtrent som xhtml. Html-light kan man vel si.
thord Skrevet 5. november 2004 Forfatter Skrevet 5. november 2004 hm.. oki, men jeg har bare wap på mobilen. er det en spesiell måte man setter opp HTML på mobilen da el.?!
Dinsdale Skrevet 5. november 2004 Skrevet 5. november 2004 Neida. Vanlige mobiler som ikke har symbian, linux eller windows CE, kan ikke surfe på vanlige nettsider (HTML). (Det finnes en døll javaapp). Man surfer kun på wap-sider Vg sin wap-side heter ikke www.vg.no, men wap.vg.no. Grunnen er at å laste ned hele html.siden til vg ville tatt laaaaaaang tid med gprs. Det finnes flere forskjellige wap-sider, noen med bilder, og noen uten. Grunnen til at dette har utviklet seg er at hastigheten på mobilen har utviklet seg. Når wap ble lansert var wap-browsere på mobiler utrolig dårlig, dessuten gikk det treigere enn med gprs, derfor ble det ingen suksess. Nå derimot er wap inn igjen siden sidene og browsingen er enklere. Og bedre blir det med edge og 3g
molna Skrevet 5. november 2004 Skrevet 5. november 2004 Neida. Vanlige mobiler som ikke har symbian, linux eller windows CE, kan ikke surfe på vanlige nettsider (HTML). Pft, for noe tull Alle Siemens-mobilene i 65-serien har WAP-browser som støtter HTML Synes det er rart hvis ikke K700 støtter det også. Har du prøvd da?
the_zombie Skrevet 5. november 2004 Skrevet 5. november 2004 Tilogmed den gamle mobile magcom hadde html støtte, dog noe strippet
thord Skrevet 6. november 2004 Forfatter Skrevet 6. november 2004 Neida. Vanlige mobiler som ikke har symbian, linux eller windows CE, kan ikke surfe på vanlige nettsider (HTML). Pft, for noe tull Alle Siemens-mobilene i 65-serien har WAP-browser som støtter HTML Synes det er rart hvis ikke K700 støtter det også. Har du prøvd da? jeg vet at den støtter HTML, men forventa liksom en "vanlig litt forminska startside. " men alså jeg kan bruke denne slags HTML, ok. et til spørmål da. Har K700i støtte for 3G? takker for svar.
hansar Skrevet 7. november 2004 Skrevet 7. november 2004 Vanlige mobiler støtter ikkje "HTML". Noen støtter deler av HTML standarden, men kan ikke vise frames, får problem med bilder som er større enn skjermen etc etc. cHTML er en japansk standard som brukes i i-Mode i Japan, så det er lite aktuelt. Når WAP2 standarden blir meir vanlig, vil det nok bli mange fleire sider i XHTML. Foreløpig er det dumt å bruke nokke anna enn wml (som støttes av alle som har WAP) for sider som skal visast på mobile enheter (dersom alle skal kunne bruke sidene). PS. XHTML standarden i WAP2: XHTML-MP (XHTML-BP+WCSS), er også en forenklet versjon av standarden.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå