Gå til innhold

Koble eksterne HD'er i lenke!


Senshi

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei,

 

Har et eMagic harddiskkabinett for 3.5" IDE ,aluminium,USB 2.0/FireWire og en Western Digital Caviar 250GB IDE 7200RPM HD. Dette er genialt... :love:

 

Saken er den at jeg lurer på å anskaffe meg et slik kabinett til. Per dags dato har jeg kabinettet tilkoblet min bærbare pc via USB 2.0. Hvis jeg anskaffer meg et til slikt kabinett vil 2 av mine 3 USB porter bli opptatt. Jeg lurte dermed på om noen har forslag til noen kabinetter hvor man kan koble i lenke?

 

Når man kobler i lenke, bør man da bruke USB 2.0 eller firewire? Får man dårligere ytelse også? Altså med USB 2.0 får jeg da 480 mbit delt på 2? Er det sant som en kompis sier at med firewire i lenke blir det 400 mbit på begge diskene?

 

Håper noen kan komme med innspill her... :thumbup:

 

Mvh Chris

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du kan bare kjøpe en usb hub, hver usb port skal støtte en del usb enheter. husker ikke noe tall i farten, men tror det holder for de fleste. Hvordan det blir med overføringshastiheten er jeg ikke sikker på.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...