Sjøbanan Skrevet 9. september 2004 Skrevet 9. september 2004 Maskinen din benytter seg nok av noe som heter Cool and Quiet. Det denne tenknologien gjør er at den klokker ned cpu-en din når du ikke har behov for mer kraft. I det du skal spille f.eks så vil den gå opp til 2GHz mens ved surfing vil du ligge rundt halvparten. Slik utvikler ikke prosessoren så mye varme, vifta kan kjøre roligere osv. Er det jeg har funnet ut pcen min har Hviste det jo men så kom jeg til og tenke på noe... Hvis den er nedklokket i starten når jeg skal joine ett game i doom3 ,BFV og ligenende må jo prossesoren ver ned klokket i begjynnelsen og gå mye trigere... tilleg til dette må det også stilles opp etter vert i ett spill så alt går i dunken i begjynelsen.. Dette er gannske unsansynlig.. men lurer på om det er mulig det jeg har nevnt MvH Stian
Vandahl Skrevet 9. september 2004 Skrevet 9. september 2004 det e ikke nokka problem.. tida det tar for prosessorn å klokka seg opp/ned e så litn at du ikke vil merke det
MelonMob Skrevet 9. september 2004 Skrevet 9. september 2004 Du kan laste ner et program fra AMD sine sider som viser hastigheten som cpuen går på i real time, er ganske stilig å se hvordan den smeller til med full kraft i det du starter et program, er minimalt med tid fra den trenger kraft til du får det
Debauchery Skrevet 9. september 2004 Skrevet 9. september 2004 Hva med PowerNow! på Athlon XP Mobile? Kan man disable den? Hos meg nekter den å stille seg opp når jeg starter en applikasjon som krever noe. Fikk nettopp 6000 poeng i 3DMark 2001 med Radeon 9800 Pro og XP-M 2400+ "@ 2600 MHz".
highlander Skrevet 9. september 2004 Skrevet 9. september 2004 Jeg vil iallefall ikke ha en sånt cpu system Sorry for comment
Playmofetish Skrevet 9. september 2004 Skrevet 9. september 2004 Jeg bruker selv CnQ og er veldig fornøyd! Akkurat nå er CPU temp nede i 25 grader, og det er ikke bug. Jeg har sjekka CPUmark med CnQ på og avslått, og det var ca 1 poengs forskjell de antall gangene jeg testet. Så CPU klokker seg opp så fort at det ikke går utover ytelsen, det ene poenget kan likesågodt være variabler i andre systemprosesser som kjører.
Thel Skrevet 9. september 2004 Skrevet 9. september 2004 Highlander, du kan jo skru det av og på akkurat som du vil;) til topic, mener å ha lest en plass at CnQ klarer å skifte cpu hastighet 32 ganger i sekundet, så det med loading og sånt skal ikke være noe problem!
Debauchery Skrevet 9. september 2004 Skrevet 9. september 2004 PowerNow! blir disablet når jeg bruker multipliere lavere enn 13, men stiller jeg den over det skrus den på. Det rare er at den funker akkurat som den skal ved stock speed, men overklokker jeg går hele funksjonen i dass. Ufattelig irriterende.
Playmofetish Skrevet 9. september 2004 Skrevet 9. september 2004 CPU-Z sier nå at min Athlon 64 3200+ kjører på 5*200 med 1,088v. hvis jeg gjør noe som laster CPU mye skrur den seg opp til 11*200 og 1,5v. CnQ funker fint med overklokking hos meg, selv når jeg setter vcore på f.eks. 1,65. Selv om HTT er på 230MHz, setter multiplieren seg ned til 5 i idle og vcore dropper til noe over 1,1v, altså tilsvarende senkning av vcore som ved standard 200 HTT. Også sparer det strøm for mamma, så hvorfor ikke?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå