Robin B Skrevet 26. august 2004 Skrevet 26. august 2004 Fant ut i dag at jeg skulle skru av Silenceren etter å ha lest en del på nettet om den. Jakup på Nvnews skulle montere sin og oppdaget at den passet på langt nær, så i dag tok jeg av min og oppdaget til min forbauselse at den presset ikke på mere enn halve Gpu`en. Årsaken, joda den ene delen som dekker Minnet var altfor høy slik at det ikke ble full kontakt på Gpu`en. Så det jeg gjorde videre var å finne frem en fil å begynne å file, sjekke å file enda mere. Da jeg så meg sånn någenlunde fornøyd klappet jeg alt i sammen, og klokket kortet opp til 425/1100 igjen og så startet jeg rthdribl demoen opp. Til min store overraskelse ble den nye max tempen 64c, og Idl tempen havnet på ca.51c alså en nedgang på 7c load hos meg. Annbefaler alle å sjekke dette.
Betroz Skrevet 26. august 2004 Skrevet 26. august 2004 Har satt på min Silencer 5 i dag. Brukte AS5 på core og den andre goopen som fulgte med på RAM brikkene. Idle tempen min (har ikke testet load enda) er ca 2 grader lavere enn det nVidia kjøleren klarte. Men så har ikke AS5 goopen fått virke lenge nok enda da, så tempen kan sikkert synke litt til. Men seriøst file på der du sa...? Er det smart da. Skjønner at du fikk det til, menne...hvor mye liksom? Brukte du planslipings sandpapir etterpå?
Tåkelys Skrevet 26. august 2004 Skrevet 26. august 2004 Jeg idler på 46-47 og har en load på 58-59 grader. Med orginalkjøleren var load langt over 70 grader. Så da er sikkert ikke min silencer så ujevn
defzx Skrevet 26. august 2004 Skrevet 26. august 2004 Jeg fikk på min i går.. Tempen sank, men ikke mye, idler på 48 nå før 50-55.. Har du noen bilder av dette? Hadde vært artig å se ekte beviser på at det er slik..
Betroz Skrevet 26. august 2004 Skrevet 26. august 2004 Når jeg skriver dette ligger GPU på 59 grader og ambient på 42 grader. Har en 120mm Papst vifte som suger luft ut av kabinettet, en 80mm som suger inn og en 120mm vifte som suger inn. Alle viftene er stillegående. Åssen klarer dere å få så lave temperaturer!?
defzx Skrevet 26. august 2004 Skrevet 26. august 2004 Når jeg skriver dette ligger GPU på 59 grader og ambient på 42 grader. Har en 120mm Papst vifte som suger luft ut av kabinettet, en 80mm som suger inn og en 120mm vifte som suger inn. Alle viftene er stillegående. Åssen klarer dere å få så lave temperaturer!? Bruker du NV silencer 5?! Hvis ikke så har du normale tempraturer..
Betroz Skrevet 26. august 2004 Skrevet 26. august 2004 (endret) Som min post lenger oppe sier, så satt jeg på min Silencer 5 tidligere i dag. Får samme ilde temp som med orginal kjøling (kanskje 2 grader mindre). Jeg vet at AS5 goopen trenger tid til å få riktig virkning, så tempen kan synke litt til. Så jeg har vel ganskje høy temp ja! Grunnen til jeg kjøpte Silenceren var bare for å få en mer stille PC, ikke for å kunne klokke høyere. Leste en test på nettet, og de der fant ut at Silencer 5 senker tempen mest på GT korta, men ikke på Ultra korta. Noe med det kanskje? Edit : Jeg har 6800 Ultra kort på 425/1200. Endret 26. august 2004 av Betroz
Betroz Skrevet 26. august 2004 Skrevet 26. august 2004 Jeg kom på en ting som kan gjøre til at jeg får så høye temperaturer. I mitt kabinett har jeg en vifte som suger luft inn over harddiskene mine. Den varme luften fra de blir nok sugt opp i skjermkort vifta... Kan ha noe med det å gjøre. Tror jeg har satt Silenceren ordentlig på og brukt nok/passe goop.
Robin B Skrevet 26. august 2004 Forfatter Skrevet 26. august 2004 Jepp jeg ble nødt til å bruke en fil, tok sikkert en 1,5 time før jeg var ferdig. Har ikke noe bra digitalkamera så jeg tok ingen bilder, men jeg hadde i utgangspunktet brukt rikelig med AS5 på kjøleren, så dere kan tro at overraskelsen var stor da jeg så at bare halve Gpu`en hadde skikkelig kontakt. Iallefall når jeg spiller så ligger tempen på ca.59c max og 64 når jeg kjører demoen som jeg nevnte lengre oppe, så forbedringen ble ganske merkbar.
Templar Skrevet 26. august 2004 Skrevet 26. august 2004 Umulig å få tak i god vannblokk for 6800 series i Norge. Hvor meget støyer NV5 silencer etter deres meninger? Simon
Tåkelys Skrevet 26. august 2004 Skrevet 26. august 2004 Hvor meget støyer NV5 silencer etter deres meninger? Absolutt ingenting etter min mening
Robin B Skrevet 26. august 2004 Forfatter Skrevet 26. august 2004 Absolutt ingenting etter min mening Slenger meg på den, jeg klarer ihvertfall ikke å høre vifta.
defzx Skrevet 26. august 2004 Skrevet 26. august 2004 Jeg kjørte også den demoen du nevnte på standard hastighet, da går den max opp i 64, kansje 65.. Jeg har ikke skrapt av noe enda, kansje det var bare din kjøler det var feil med?
Kasp Skrevet 26. august 2004 Skrevet 26. august 2004 Jeg kjørte også den demoen du nevnte på standard hastighet, da går den max opp i 64, kansje 65.. Jeg har ikke skrapt av noe enda, kansje det var bare din kjøler det var feil med? Sjekk da vel
defzx Skrevet 26. august 2004 Skrevet 26. august 2004 Jeg kjørte også den demoen du nevnte på standard hastighet, da går den max opp i 64, kansje 65.. Jeg har ikke skrapt av noe enda, kansje det var bare din kjøler det var feil med? Sjekk da vel Orker ikke det nå, tar det en annen gang, må først se om det er tilfelle for alle andre.
Robin B Skrevet 26. august 2004 Forfatter Skrevet 26. august 2004 (endret) Vel ikke sikkert alle som legger merke til det, jeg gjorde det ikke før noen på Nvnews postet det. Etter en test jeg leste og i tillegg til andre som har denne kjøleren var tempen den samme hos de fleste andre som den var hos meg i utgangspunktet. Problemet i mitt tilfelle var vel kansje ikke kjøleren i seg selv, men det så ut til at minne brikkene ikke lå i samme høyde, slik at jeg fjernet sikkert 2mm av den ene ramkjøleren før jeg så at Gpu`en fikk skikkelig kontakt. Endret 26. august 2004 av Robin B
Civilix Skrevet 26. august 2004 Skrevet 26. august 2004 Kan det være forskjell på korta som gjør at den ikke passer 100% for alle? Min silencer er fortsatt i posten, men skal poste her hvis det ikke passer for meg heller...
LarsBarstad Skrevet 27. august 2004 Skrevet 27. august 2004 Hvor kjøper dere silencer fra? Pris? Lars
Civilix Skrevet 27. august 2004 Skrevet 27. august 2004 Hvor kjøper dere silencer fra? Pris? Lars 3dfxcool.no
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå