Gå til innhold

Fjerne mandrake!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har en harddisk hvor mandrake 8.2 har vært i bruk.

Denne skal fjernest og windows 2000 skal inn.

 

Har fjernet ALLE parisjoner på hdd'n, først med partition magic, så fdisk (for å være sikker:-))

 

Problem under win2k installering:

 

Når jeg bootet på denne disken mens jeg installerer win2k, så dukker mandrake sitt 'hallo på mange språk' vindu opp, og der stopper det. Windows har med andre ord ikke erstattet denne sektoren, og den ligger utenfor området hvor den kan nås med både partition magic og fdisk.

 

Hvordan i all verden får jeg FULLSTENDIG fjernet mandrake!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Får det fremdeles ikke til. Har gjort alt som ms mente var en grei prosedyre, og fdisk /mbr. Fremdeles er mandrake 'hallo'et der?

Skrevet

Prøv å skru av virus portection i bios. Det kan være dette som hindre adgang til MBR på disken din.

 

Jeg fjernet nettopp mandrake 8.2 fra MBR på en disk v.h.a. "fdisk /mbr" slik det er foreslått ovenfor.

Skrevet

Har nå prøvd alle god forslag, som jeg takker for!

 

-Slettet alle partisjoner

-Fdisk /mbr

-Installere windows

 

..og møter "Welcome to linux"

 

Hva er det jeg knoter med?

 

nb: maskinen windows skal inn på, har ikke cd-rom eller diskettstasjon og kan heller ikke får det. Defor setter jeg opp harddisken på en annen maskin.

Skrevet

Du sier at det er Win2K du skal ha inn...

 

Prøv å boote med den CD'en, og velg Recovery Console. Her skriver du "fixboot" og "fixmbr". Dette funker i WinXP, og jeg mener å huske at det også gjør det i 2000.

Skrevet

problemet er som nevnt over at jeg ikke kan boote fra cd'n på denne maskinen. Win2k ligger på en annen partisjon på samme harddisken. Jeg får startet installasjonen og den kopierer de filene den trenger. Så krever installasjonen en boot, og da møter jeg linux

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...