Gå til innhold

socket 939, FX og vanlig 64cpu


Azper

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei

Jeg bare lurte på om hva forskjellen er mellom en AMD 64 prosessor og en AMD FX-53 prosessor? FX versonen koster jo tross alt dobbelt så mye! :hmm:

 

MvH

Christian

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Og når man snakker om forskjeller. Er det store ytelsesforskjeller (for spilling) mellom AMD 64 og AMD XP (der det er samme klokkehastighet og like mye L2 cache).

 

Hadde tenkt å shoppe AMD 64, men behøver man strengt tatt dette før Windows kommer i 64 bit utgave??

Skrevet

Her er en fin test :)

 

frodo,

Athlon 64 yter bedre i 32bit enn sine lillebrødre Athlon XP. Du får derfor uansett utbytte av nye prosessor. Også finnes det andre OS enn Windows også. Sjøl har jeg tenkt å teste Linux i 64 bit

Skrevet
Hei

Jeg bare lurte på om hva forskjellen er mellom en AMD 64 prosessor og en AMD FX-53 prosessor? FX versonen koster jo tross alt dobbelt så mye!

forskjellen er jo som "Goophy" sier

1MB L2 cache = AMD64 FX Cpu'er

512Kb L2 cache = de andre AMD64 cpu'ene

 

dessuten så har FX prossesorene Ulåst multiplier.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...