Paula Skrevet 19. juni 2004 Skrevet 19. juni 2004 Har xp samt en god del programmer på C: Har kjøpt meg en ny disk E: Jeg skal installere xp på E:, men får feilmelding når installasjonsprogrammet har bootet maskinen første gang. Programmet gir meg beskjed om å kjøre chkdsk /f eller fjerne den nylig installerte harddisken. chkdsk /f får jeg ikke til da stasjonen er i bruk. Noen som kan hjelpe?
Hårek Skrevet 19. juni 2004 Skrevet 19. juni 2004 Hvorfor skal du installere OS på E:? Når du allerede har OS på C: så vil vel den boote først, og det blir kluss. Du kan jo bare ta ut den gamle disken inntil du er ferdig med å installere OS på den nye. Så setter du den tilbake som slave. Husk å fjerne partisjonen og begynn helt på nytt når den nye disken står alene.
Thorsen Skrevet 19. juni 2004 Skrevet 19. juni 2004 Hvorfor skal du installere OS på E:? Når du allerede har OS på C: så vil vel den boote først, og det blir kluss.Du kan jo bare ta ut den gamle disken inntil du er ferdig med å installere OS på den nye. Så setter du den tilbake som slave. Husk å fjerne partisjonen og begynn helt på nytt når den nye disken står alene. Kan vel også bare skru av booting mot c disken i bios.
Paula Skrevet 19. juni 2004 Forfatter Skrevet 19. juni 2004 okies, skal sette 2 disker i raid0, skal bruke den "gamle" disken til dette sammen med en identisk som jeg har kjøpt. Derfor må jeg få os over på en annen disk først. Prøver å endre bootseq før jeg begynner å skru. takker så langt
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå