Intrudah Skrevet 4. juni 2004 Skrevet 4. juni 2004 Noen som vet hva forskjellen på 2.0i og 2.0is? Motorene ser jo rimelig like ut =) Tenker litt forskjellig motorstyring.. Things aren't allways what they appear..
eab Skrevet 4. juni 2004 Skrevet 4. juni 2004 (endret) Motoren er lik på de to modellene. Forskjellen ligger i utstyr og understell, iS har stivere fjærer og er litt lavere. Det kan også hende at iS'n har bakaksling fra 1,6 (høyere utveksling = kjappere aks). både 2.0i og 2.0iS har 115hk *edit: Noen sier det er forskjellige løftetider på de to motorene, men siden de har samme kamaksel skal det godt gjøres.. Endret 4. juni 2004 av Ezekiel
Jan-E. Skrevet 4. juni 2004 Skrevet 4. juni 2004 (endret) Noen som vet hva forskjellen på 2.0i og 2.0is?Motorene ser jo rimelig like ut =) Tenker litt forskjellig motorstyring.. Things aren't allways what they appear.. S har ingenting med motoren å gjøre! Hos Ford står S for sport, og har mest med understellet å gjøre, det er forskjellig fra modell til modell for hva som er gjort, men en hovedregel er et stivere oppsett av hjuloppheng. Forøvrig har S'n eksistert i mange, mange år, lenge før Sierraen, men det er vel den som er mest kjent i dag. Edit: Det kom en før meg med svar! Endret 4. juni 2004 av Jan-E.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå