data123 Skrevet 28. mai 2004 Skrevet 28. mai 2004 SIZE=7]hvordan kan jeg boote fra cd hvis jeg ikke har bios??!?!?!?! [/size]
Thorsen Skrevet 28. mai 2004 Skrevet 28. mai 2004 Har du ikke bios, hva er dette for snakk??? Kan det være at du har men at du ikke har funnet den rette knappen for å komme inn i bios?
data123 Skrevet 28. mai 2004 Forfatter Skrevet 28. mai 2004 jeg har installert bios, men når dataen skal detecte bios så står det bare: bios not installed og så går den rett inn i windows!! UHUUUUUUU Uhuuuu UuhhuHuhhuHuuuuuuuuuuuuuuu
Musty Skrevet 28. mai 2004 Skrevet 28. mai 2004 er det bios til et kontrollerkort eller noe som ikke er installert? Jeg får beskjed om at biosen til southbridge (s-ata kontroller) ikke er installert, men så lenge jeg ikke bruker southbridge spiller det ingen rolle for min del..
Thorsen Skrevet 28. mai 2004 Skrevet 28. mai 2004 (endret) jeg har installert bios, men når dataen skal detecte bios så står det bare: bios not installed og så går den rett inn i windows!! Er dette det første som kommer på skjermen ved oppstart?? Har du prøvd å holde delete knappen inne under oppstart?? Edit: Tror at dette er biosen til en kontroller enhet som ikke er innstallert jeg også som Musty. Endret 28. mai 2004 av Thorsen
data123 Skrevet 28. mai 2004 Forfatter Skrevet 28. mai 2004 ja! det er det første som kommer opp. det er selve "hoved"biosen som det gjelde ikno serial-ata gædd
moav Skrevet 28. mai 2004 Skrevet 28. mai 2004 (endret) Er dette en compaq eller noe. Endret 28. mai 2004 av moav
ikjell Skrevet 28. mai 2004 Skrevet 28. mai 2004 Bærbar maskin?? Min bærbare har nemlig heller ikke bios lenger...på den gamle Compaqen så var dette et program som måtte legges inn i en egen partisjon helt "først" på harddisken - noe jeg ikke visste da jeg formatterte. Den går også rett i windows, men det står ikke noe om at bios ikke er funnet.
Lautsprecher Skrevet 28. mai 2004 Skrevet 28. mai 2004 Har du ikke bios så kan ikke maskina starte i det hele tatt, så det med at du ikke har Bios er bare noe tull. sjekk manualen til hovedkortet ditt for å finne ut hvordan du kommer inn i den.
ikjell Skrevet 28. mai 2004 Skrevet 28. mai 2004 Vel, det som mangler er kanskje setup-programmet som lar deg endre bios!?
moav Skrevet 28. mai 2004 Skrevet 28. mai 2004 (endret) Men gamle Compaq`er har ikke BIOS. Du må "installere" BIOS med hjelp av disketter Hmmm litt for sent Endret 28. mai 2004 av moav
Thorsen Skrevet 28. mai 2004 Skrevet 28. mai 2004 Er dette en compaq eller noe. Jepp er det en compaq kan jeg forstå at du ikke finner bios fordi compaq er noen rare maskiner.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå