Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

Brannmurer som hindrer hosting på internett


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg spiller Railroad Tycoon 3 og jeg med mange andre med en Evil brannmur setter en stopper for det.Det er få som kan hoste så jeg vil hoste games.

 

Har disabla brannmuren i Xp pro od disabla NortonAntivius Professional Edition.

Så har jeg prøvd meg på brannmuren i en D-Link 804v ruter.

Prøvd å endre på innstillingene i ruteren med Advanced settings-Filtersettings-Wan settings-Filter Entry-Pass(Biock) Protocols all.Her er valget om jeg skall blokkere alle protocols/la alle protocols passere/blokkere UDP/blokkereTCP.Jeg har prøvd å la alle UDP passere og la alt passere.

Men,det virker ikke som det hjelper.

Når jeg prøver å hoste så ser ikke de andre at jeg hoster.

 

Er det noen som vet noe? :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)
Sjekk om spillet har noe info om hosting bak NAT rutere.

Det eneste jeg har kommet over er dette:

 

Firewall/NAT Port info:

TCP ports: 9000, 6500, 6073.

 

Men,jeg forstår ikke helt hvordan jeg gjør det i ruteren. :)

 

For når jeg bestemmer at alt skal passer så skulle jo dette også passere?

Dessuten finner jeg ingen rubrikk å skrive disse tallene ned i ruteren.

Kansje min ruter ikke har nat??

Endret av Sunni
Skrevet

Når jeg prøver å hoste så ser ikke de andre at jeg hoster.

 

Hører de det da?

 

Måtte bare kødde litt med denne, sorry... :p

Skrevet

Kan være at det ikke går bak NAT. Skru av NAT eller sett den som skal brukes som host i DMZ. Men ta da og installer en software brannmur slik at ikke alt blir stående åpent.

Skrevet
Kan være at det ikke går bak NAT. Skru av NAT eller sett den som skal brukes som host i DMZ. Men ta da og installer en software brannmur slik at ikke alt blir stående åpent.

:D Skal jeg skru av en del.He.he.Jeg er litt grønn,selv om jeg har sjekket med lupe i ruteren.Ordet NAT forkommer ikke med et ord.Foruten det je har skrevet over har jeg ingen valgmulighet.Kansje å ikke bruke ruteren i hele tatt?Og heller innstaller en software-brannmur.Men,jeg bruker ruteren til å linke to Pcer ut på internett.Hva betyr DMZ og hvor setter jeg denne innstillingen?I Xp?

Skrevet

Du må forwarde de portene du fikk oppgitt til den lokale ip'en maskinen din har.

Hos D-link gjør du dette under virtual server.

 

Din lokale ip finner du ved å gå til et dos vindu og skrive "ipconfig". D-link bruker ip'er i 192.168.1.x ranget.

Skrevet (endret)

Jeg har altså en D-link 804v router.Det som er sagt ovenfor er lan.Hjemmelan.Jeg ønsker å hoste ute på internett.Man skal åpne visse porter.I routeren har jeg et sted jeg kan skrive hvilke porter.For RT3 skal man åpne :Firewall/NAT Port info:

TCP ports: 9000, 6500, 6073.

 

Problemet er at jeg må fylle ut 4 rubrikker og jeg har bare et tall!!!

Han noen hjelpe meg? :)

Fks. 9000,men jeg må fylle ut 4 rubrikker og ikke kun en?

Endret av Sunni
Skrevet

Jeg har nå endelig klart å åpne portene for å hoste på internett. :thumbs: Det var riktig å gjøre det under menyen viretuell server.Her kunne jeg åpne portene i ruteren.DmZ verdi 0 betyr at ingen porter er åpene.Jeg kunne sette den til 136?

Tusentakk for all hjelp. :w00t:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...