Andre88no Skrevet 10. mars 2004 Skrevet 10. mars 2004 skal bygge meg pc snart er det noe jeg bør være klar over, noe jeg ikke bør gjøre osv......? er det noe spesielt jeg må kjøpe av utstyr(tenker ikke på skrutrekker og lingnende?
Mushaboom Skrevet 10. mars 2004 Skrevet 10. mars 2004 Du trenger vel bare et skrujern og skikkelig lys
Eika på E6'n Skrevet 10. mars 2004 Skrevet 10. mars 2004 Statisk elektrisitet er noe fæle greier, husk alltid å ta i selve kabinettet før du tar i et komponent
harald_ Skrevet 11. mars 2004 Skrevet 11. mars 2004 Godt lys er veldig lurt. og pass på statisk elektrisitet. Ta deg god tid. Er du usikker på noe les bruksanvisnig eller spørr her.
king_pedersen Skrevet 11. mars 2004 Skrevet 11. mars 2004 jepp, gå på hardware.no på guider, der finner du en hvordan bygge pc guide, hjalp meg veldig mye:D
Cain_85 Skrevet 11. mars 2004 Skrevet 11. mars 2004 Husk å sette på I\O dekselet FØR du skrur fast Hovedkortet.. (jeg glemmer det hver eneste gang og som resultat må jeg lime det fast på utsiden.. eller ha et stort gapende hull i kabinettet). Eller er det lurt å teste en booting når du har de viktigste komponentene.. (CPU Mo-Bo, RAM, HD og skjermkort) for å så sette på en og en ting.. kjipt å finne en kortslutningsfeil etter å ha satt fast alt sammen. Det var vel alt.. håper du har et romslig kabinett å arbeide i
P-in-P Skrevet 11. mars 2004 Skrevet 11. mars 2004 Unsett hva du gjør ikke bruk makt! Går komponeten ikke inn er det bare litt lirking som skal til! Snakker nå ikke av egen erfaring, men det går mange historier om folk på forumet som har ødelagt komponenter ved å ta for hardt i! Ikke glem å sjekk at viften går og at tempen i BIOS høres fornuftig ut får du eventuelt begynner å instalere OS!
Andre88no Skrevet 12. mars 2004 Forfatter Skrevet 12. mars 2004 ps: btw hvilket kabinett har du? jeg skal kjøpe ett chieftec dragon midi tower
Bever'n Skrevet 12. mars 2004 Skrevet 12. mars 2004 for all del! bruk ikke fleece klær. det kan det bli noen kraftige gnister av!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå