Sudli Skrevet 27. februar 2004 Skrevet 27. februar 2004 Trenger hjelp med en prosessor som er "over-oppgradert" eller hva jeg skal kalle det. Det ble svart skjerm og ellers helt stille etter at det ble gjort en forandring i innstillingene i biosen.
Jarmo Skrevet 27. februar 2004 Skrevet 27. februar 2004 Resett bios(Cmos), står i manualer hvordan du gjør det......
PoleCat Skrevet 27. februar 2004 Skrevet 27. februar 2004 Dra ut strømmen fra PCen. Slå av hovedbryter (regner med du har en sånn). Start opp igjen. Virker ikke dette, gjør du samme fremgangsmåte, åpner kabinettet og tar ut det lille batteriet på hovedkortet i 10 minutter. Evt kan du resette cmos med en jumper. Mer om dette står i manualen for ditt HK. ...og det heter overklokking.
Skrue Skrevet 27. februar 2004 Skrevet 27. februar 2004 Velkommen til forumet! Løsningen på problemet ditt blir nok å resette BIOS. Les i brukermanualen for hovedkortet, der står det beskrevet hvordan. Enkelt sagt går det ut på å flytte en jumper på hovedkortet fra en posisjon til en annen, og så tilbake igjen. Fjern strømkabelen fra PC´n når du gjør dette. Lykke til!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå