Gå til innhold

Skal ha nytt skjermkort. HJELP!


zupreme

Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Kan noen hjelpe meg og finne et rimelig skjermkort?!

Det MÅ ha TV-utgang og gjerne DVI-utgang

 

Max pris 700kr....circa;)

 

Skal brukes sammen med AMD Xp2500+ 1,833 Barton, (og kanskje Epox EP-8KMM3i hovedkort)

Endret av zupreme
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Skal brukes til spilling, filmvisning, filmredigering, grafikk, bilderedigering etc

 

Kan noen forklare meg hvorfor dette er et dårlig skjermkort?

Sapphire Radeon 9200SE Atlantis 128MB

 

Bør jeg velge AGP eller PCI???

Skrevet (endret)
Skal brukes til spilling, filmvisning, filmredigering, grafikk, bilderedigering etc

Da bør du vel strengt tatt ikke kjøpe et 9200SE, det er et drittkort, ja vet at det følger med noen elkjøp maskiner, men det gjør det ikke bedre av den grunn akkurat.

 

Kan noen forklare meg hvorfor dette er et dårlig skjermkort?

Sapphire Radeon 9200SE Atlantis 128MB

Fordi det er en flopp! (Vet faktisk ikke :blush: tror det er noe med dårlige klokkefrekvenser eller noe? :ermm: )

 

 

Bør jeg velge AGP eller PCI???

Spilling? AGP!

 

Du kan jo kjøpe et GeForce ti4x00 eller noe?

 

EDIT: du har forresten bøffa nicket mitt :thumbup:

Endret av SupremeX
Skrevet
eller hva med dette Ati 9600SE. har egentlig ikke så mye peiling på hvor mye det scorer på tester eller noe, men jeg vil tro at det er bedre enn G4 ti 4200?

nei da, ti4200 64mb er mye bedre enn den der! ;)

Skrevet

ups da.. jeg var på tomsharware.com, og du har rett HoLy_CoW G4 ti 4200 er besdre enn 9600SE. hvis det var jeg, så ville jeg gå for det G4 kortet det er snakk om :yes:

 

Lykke til med kjøpet :)

Skrevet

Føsrt av alt PCI er mye tregere en AGP har selv en GeForce 2 Mx PCI på gamle PC`en min og det suge i forhold til samme modellen med AGP tilkobling!!! :thumbdown: Så ja velg et kort med AGP tilkobling!!! :thumbup: Et RAdeon 9200 eller lignedne er bra. Vil nok tro at hvis du leter lenge og nøye så kan det hende at du finner en butikk som selger gode gamle GeForce 2 TI kort eller GeForce 3 TI som er gode kort til litt CS hvis du spiler det og eventuelt andre spill med litt midre oppløsning enn 1284x1024!!!!! :thumbs:

Skrevet
Hva er hovedforskjellene på AGP og PCI dA???

 

Har PCI noen styrker imot AGP??

Forskjellen er at AGP (accelerated graphics port) er en port med høyere båndbredde enn PCI (pheripheral component interconnect) kan by på. PCI er dessuten en gammel standart som er i ferd med å byttes ut med PCI express (som tar over for PCI og AGP)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...