Gå til innhold

Standalone DVD-spiller - filmer i svart-hvitt


Iyon

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

 

Hadde med meg en del filmer tilbake fra Bali da jeg var der på ferie ifjor, de fleste har fungert bra på min DVD-spiller, en litt eldre type panasonic. Jeg lånte bort noen forleden til en kamerat med en annen type spiller, hvilket merke og modell er jeg ikke sikker på, er visst ny.

 

Han får spilt av filmene, men kun i svart-hvitt. Skyldes dette ett eller flere codec som filmen forutsetter (siden det er en piratfilm) eller har det andre årsaker? Kan man oppdatere firmware'en til stuespillere?

 

-Jørgen

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Nei, det har ingenting med kodeker å gjøre. DVD er enten MPEG-1 eller MPEG-2. Kameraten din har et tv som ikke liker NTSC, en tv som må fortelles hva den får inn, eller en feilinnstilt spiller. Si at han skal lese manualen, både for tven og spilleren.

 

Noen spillere kan oppdateres, men det er ikke nødvendig i dette tilfellet.

Skrevet (endret)

Dette løses med en dvd-spiller som converter fra NTSC til PAL.

Alle spillere gjør ikke det.

 

Hei!

Kan man oppdatere firmware'en til stuespillere?

-Jørgen

 

Mest sansynlig så går ikke det. Sjekk siden deres.

Endret av Bro2

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...