Villfaren Skrevet 14 timer siden Skrevet 14 timer siden Eg gir opp snart. har kjøpt 2 forskjellige håndkontroller, men eg får de ikkje til å virke og føler eg har prøvd alt. De virker med kabel men ikkje Bluetooth. De detekteres i steam, og noen få spill. Uvisst hvorfor. De detekteres som pro controller. Og eg kan kalibrere de i Windows. Så alt ser ut til å virke men forza og farming sim i xpass virker de ikkje. Eller det vil si at knappene virker i farming, men ikkje noe annet. Eg har prøvd å legge til spill i steam fra xpass, og det starter og kjører men det virker fortsatt ikkje. noen som har noen tips før eg gir opp?
AndersT2 Skrevet 14 timer siden Skrevet 14 timer siden Hvilken type kontroller det er kan være til stor hjelp å vite.
Villfaren Skrevet 14 timer siden Forfatter Skrevet 14 timer siden AndersT2 skrev (11 minutter siden): Hvilken type kontroller det er kan være til stor hjelp å vite. Kjøpte først en gxtrust 542 Bluetooth model fra Coop, så en dragon shock modell fra harddisk
sedsberg Skrevet 14 timer siden Skrevet 14 timer siden Hvis controllerne ikke er direkte støtta i spilla så kan det hende du må via manuell controller mapping i Steam. Evt bruke annet program til mapping.
Villfaren Skrevet 13 timer siden Forfatter Skrevet 13 timer siden sedsberg skrev (32 minutter siden): Hvis controllerne ikke er direkte støtta i spilla så kan det hende du må via manuell controller mapping i Steam. Evt bruke annet program til mapping. eg har prøvd en masse med greier, noe utdatert, og noe nytt. eg prøvde å legge spillene inn fra xpass til steam, får startet spillene men fortsatt ikkje liv i kontrolleren når eg er i spillene. virker i selve steam og windows. lastet ned rewasd, og uten at eg vet hva eg gjorde så virket plutselig den ene kontrolleren i spillene. Men det er en kjøpetjeneste, og kjenner eg blir irritert om eg må kjøpe enda noe for at det skal virke, atpåtil når eg ikkje hva hva eg gjorde. hehe. Har du noen tips ? Finnes det andre software? Finnes det en out of the box kontroller som ikkje dukker opp som pro controller men som en som virker uansett hva i windows?
sedsberg Skrevet 13 timer siden Skrevet 13 timer siden (endret) Du kan prøve XPadder. Det er gratis. Ellers skal alt av XBox-kontrollere fungere i stort sett alt i Windows. Logisk nok. Det er jo MS begge deler. Endret 13 timer siden av sedsberg
Villfaren Skrevet 6 timer siden Forfatter Skrevet 6 timer siden sedsberg skrev (7 timer siden): Du kan prøve XPadder. Det er gratis. Ellers skal alt av XBox-kontrollere fungere i stort sett alt i Windows. Logisk nok. Det er jo MS begge deler. Takker
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå