Pir2 Skrevet 13. juni Skrevet 13. juni Vi leide en bil i Oslo 4 dager i slutten av mars, hos Budget bilutleie. Tok mange bilder og film av bilen utvending - men dessverre ikke innvendig. I passasjersetet foran var det en stor flekk. Vi snakket om denne, og at det gjenglemt søppel i bilen (sjokoladepapir og brusflaske), men tok dessverre ingen bilder (noe vi selvfølgelig angrer på nå...). Leverte bilen 30. mars og fikk kvittering på betalt leiebil dagen etter. 7. april fikk vi trekk på bom - også helt greit. 16. april ble det så trukket i underkant av 4000,- fra min venninnes konto - uten at vi ante hva det var. Vi prøvde å komme i kontakt med Budget, men det var lettere sagt enn gjort. 23. april fikk hun en mail om at det var trukket for reparasjon av skade - flekk i setet. Vi har selvfølgelig bestridt dette, men så lenge vi ikke kan bevise at den var der så lukker de saken. Vi ber de bevise at den IKKE var der, men det kommer vi ingen vei med. Noen som har lignende erfaringer - eller har lure tips til oss? Så sjukt irriterende!!
Hanhijnn Skrevet 16. juni Skrevet 16. juni Det lure tipset vet dere bare så altfor godt nå. Bilder, bilder og atter bilder. Er redd dere er fucked denne gangen. Skriv det på kontoen for dyre lærdommer. Men lykke til! Håper dere lykkes med denne saken. Ta den gjerne videre til Forbrukerrådet.
Vokteren Skrevet 16. juni Skrevet 16. juni Hanhijnn skrev (8 minutter siden): Det lure tipset vet dere bare så altfor godt nå. Bilder, bilder og atter bilder. Er redd dere er fucked denne gangen. Skriv det på kontoen for dyre lærdommer. Men lykke til! Håper dere lykkes med denne saken. Ta den gjerne videre til Forbrukerrådet. Helt rett. Jeg har erfaring fra useriøse utleiefirmaer som «selger» samme feil gjentatte ganger. 1
Karltorbj Skrevet 16. juni Skrevet 16. juni Pir2 skrev (På 13.6.2025 den 21.59): Vi leide en bil i Oslo 4 dager i slutten av mars, hos Budget bilutleie. Tok mange bilder og film av bilen utvending - men dessverre ikke innvendig. I passasjersetet foran var det en stor flekk. Vi snakket om denne, og at det gjenglemt søppel i bilen (sjokoladepapir og brusflaske), men tok dessverre ingen bilder (noe vi selvfølgelig angrer på nå...). Leverte bilen 30. mars og fikk kvittering på betalt leiebil dagen etter. 7. april fikk vi trekk på bom - også helt greit. 16. april ble det så trukket i underkant av 4000,- fra min venninnes konto - uten at vi ante hva det var. Vi prøvde å komme i kontakt med Budget, men det var lettere sagt enn gjort. 23. april fikk hun en mail om at det var trukket for reparasjon av skade - flekk i setet. Vi har selvfølgelig bestridt dette, men så lenge vi ikke kan bevise at den var der så lukker de saken. Vi ber de bevise at den IKKE var der, men det kommer vi ingen vei med. Noen som har lignende erfaringer - eller har lure tips til oss? Så sjukt irriterende!! Dette er det mye av i Thailand. Er det en bunk paa leiemotorsykkelen, saa tar de seg betalt for den. mange ganger. Der ogsaa, snakker de om aa ta bilder, men mitt inntrykk er, at er det en tvist, mellom en Thai og en utlending, saa taper utlendingen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå