Gå til innhold

ID Software


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Håper ikke jeg heller... Begge de spillene var elendige greier. Og ikke hørte jeg noen gang noe om at de solgte noe særlig heller.. Tror nok ikke vi vil se noe sånnt fremover.

Skrevet

Jeg for min del synes at Heretic 2 (eller var det hexen?) var ganske bra jeg.. Men den gang da. Var i alle fall noe med sauer og skyte over en mur med katapult og noe greier. Dette begynner å bli en stund siden dette.

Skrevet
Jeg for min del synes at Heretic 2 (eller var det hexen?) var ganske bra jeg.. Men den gang da. Var i alle fall noe med sauer og skyte over en mur med katapult og noe greier. Dette begynner å bli en stund siden dette.

Ja det var Hexen 2, Det begynner å bli noen år siden. Men eg syns det var kult den tiden. Trur det kunne blidd bra med en nr 3 av disse gamle spillene.

 

Eg vet ikke om noen slike lignede voldelige fsp spill som Heretic og Hexen ( ihvertfall ikke med moderne grafikk). Utenom Morrowind da, det e jo bra, men synd den ikke har noen multiplayer slik som Heretic og Hexen.

Skrevet

Lager Raven ennå det X-men konsoll spillet de holdt på med?

 

Uansett, jeg tror det blir mer Heretic og Hexen snart nok(Etter Quake 4). Ingen av de spillene solgte dårlig, og Raven har lenge sagt at de vil gjerne jobbe med sine egne titler igjen(Lenge har de jo bare hatt lisensierte titler som Star Trek: Elite Force, Star Wars: Jedi Knight 2 & 3, SOF 1 & 2, Quake 4, og X-men), så man skal ikke se bort i fra det. Men... jeg må ærlig innrømme at jeg synes Raven sine spill har tapt seg litt de siste årene. Nå har jeg ikke prøvd Jedi Academy ennå, men JK 2 og SoF 2 var langt fra de heteste spillene Raven har laget.

 

Elyas Machera: Jo da, de ligner en del på hverandre. Med et lite unntak av Heretic 2 som styres fra tredje persons synsvinkel. Det var vel det første spillet som brukte FPS styring til et tredje persons synsvinkel action spill. Ikke det at det er noe positivt med den løsningen, men spillet har i alle fall hatt stor effekt på mange spill senere.

Skrevet

Hexen rocker da...

 

Håper virkelig det kommer en oppfølger.

 

Husker jeg spilte Hexen 1 og 2 hos en kamerat på P1 100mhz med 24mb edo og 1 mb skjermkort. : :thumbs:

Skrevet

Begge Hexen spillene ble godt tatt i mot av kritikere verden over, og spillene solgte ekstremt godt i enkelte land, bla England, Tyskland og USA.

Det ville ikke gjort meg noe å få fingrene i en 3er til Hexen...

Skrevet
Var ikke hexen oppfølger til heretic? Kan ikke huske at det noen gang var en heretic 2...

Heretic var knall spill i coop :)

Nei, det var to helt separate spill. Heretic var mer action preget mens Hexen gikk mer på utforskning og problemløsning....

Skrevet (endret)

Heretic var konge!

 

 

Husker at jeg brukte tida i hexen 2 (som gikk på Q2 motoren så vidt jeg kunne se) til å knuse ting.. Syntes det var så artig..ahehaeh..

 

 

Raven som var dei som stod bak Heretic og Hexen heldt på med Quake 4 no.

 

hvor i h*** har du det fra? :wow:

Endret av TorgeirS
Skrevet

Heretic 2 rewla, løp rundt i multiplayer og døde hele tida...har for vane å ikke spille singleplayer og bare kjøre på multi :)

 

Jeg ble god da, så det var verdt det...fett spill

Skrevet
Raven som var dei som stod bak Heretic og Hexen heldt på med Quake 4 no.

 

hvor i h*** har du det fra? :wow:

Fra ID og Raven. Det er helt offisielt. De har bare ikke begynt å vise noe av det eller snakke om det, men det er offisielt. De viste concept tegninger rundt den tid Doom 3 ble vist for første gang.

Skrevet

jeg har nettop begynt på doom 1 / doom 2 + heretic (synes hexen er litt kjedelig :( ) igjen. med hjelp fra jdoom prosjektet link her http://www.doomsdayhq.com/

det jeg synes er bra med doom spillene nå er at jeg har mulighet til å hoppe + se opp og ned + skyte mens jeg ser opp/ned og ha på auto-run. så nå er jeg blitt skikkelig god i doom da iallefall ;)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...