Gå til innhold
Trenger du skole- eller leksehjelp? Still spørsmål her ×

Sosialt problem?


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Skriv oppgaven din selv, du.

 

Det er fint å legge opp til debatt, men da burde du skrive noen velvalgte ord selv først for å få ballen til å rulle.

Skrevet

Enig med Aleks855 her, men for å gi deg litt inspirasjon, kan jeg gjerne skrive noen ord.

 

Først og fremst ser jeg ikke helt hva du legger i begrepet "sosialt problem", da det kan bety mye og kan nyanseres kraftig.

 

Hvorvidt stress er et sosialt problem, avhenger jo egentlig av årsaken til stresset man opplever. Tenker at i tilfeller hvor samfunnet (i form av skole, jobb, o.l), står "ansvarlig" for stresset en opplever, kan tolkes som et sosialt problem. Stress som kommer selvskyldt, dvs. av hendelser uten direkte påvirkning av det sosiale, vil nok ikke gå innunder et sosialt problem.

Skrevet

Læreren din vet om det er du som har skrevet det eller noen andre. Om du skriver andres tanker rundt dette er det rimelig åpenbart. Formålet er jo at du skal skrive egne tanker rundt det.

 

Som Aleks da sier så går det fint å starte debatt om det eventuelt der du fremmer dine synspunkt og debatterer med andre for så å lære noe av det som du kan bruke til å skrive oppgaven din.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...