AnonymDiskusjon Skrevet 21. juli 2015 Skrevet 21. juli 2015 Hei. Jeg hadde tidligere asberger og ADHD, men asberger ble fjernet nå nylig da jeg ikke scoret på noen av testene etter en ny vurdering. Mitt spørsmål er da, kommer jeg inn i Forsvaret nå? Anonymous poster hash: 16f74...245 1
IcedInsanity Skrevet 23. juli 2015 Skrevet 23. juli 2015 Nei. Lyst å utdype? Og hvertfall når svaret ditt er feil.
Drikkeflaska Skrevet 24. juli 2015 Skrevet 24. juli 2015 Nei. Lyst å utdype? Og hvertfall når svaret ditt er feil. Fordi Forsvaret normalt sett ikke vil ha inn folk med ADHD. Det kan du lese ved å bla litt ned på siden her: https://forsvaret.no/karriere/krav/medisinske-krav
IcedInsanity Skrevet 24. juli 2015 Skrevet 24. juli 2015 Da tok eg rett og slett feil. Mye har forandret seg siden eg var inne.
Sportsgutten Skrevet 24. juli 2015 Skrevet 24. juli 2015 Nei. Lyst å utdype? Og hvertfall når svaret ditt er feil. Fordi Forsvaret normalt sett ikke vil ha inn folk med ADHD. Det kan du lese ved å bla litt ned på siden her: https://forsvaret.no/karriere/krav/medisinske-krav Hvis man ikke går på medisiner skal det gå greit. Har en venn som var i forsvaret for 1 års tid siden.
Wakarimasen Skrevet 25. juli 2015 Skrevet 25. juli 2015 Har også en venn som hadde ADHD som barn, men som senere ble bekreftet "borte" av lege. Denne personen kom ikke inn i forsvaret pga det. (Dette var altså i år)
Sampson Skrevet 25. juli 2015 Skrevet 25. juli 2015 For tiden har jo forsvaret et enormt overskudd å velge blant, da sier det seg selv at selv trivielle problem som ADHD, div. allergier kan være nok til å havne utenfor, sånn er det bare. Er ikke en menneskerett å komme i forsvaret.
Sportsgutten Skrevet 28. juli 2015 Skrevet 28. juli 2015 For tiden har jo forsvaret et enormt overskudd å velge blant, da sier det seg selv at selv trivielle problem som ADHD, div. allergier kan være nok til å havne utenfor, sånn er det bare. Er ikke en menneskerett å komme i forsvaret. Sikker på at de med adhd hadde gjort en like god jobb. La oss si du og en med adhd har lik kondisjon, kan nesten garantere deg at han med adhd hadde knust deg på 10km. Mentale til de med adhd kan være ekstremt bra. Ser ikke noe negativt i det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå