Gå til innhold

Kan et selskap overtrekke kredittkortet?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei, 

 

Jeg bestilte en bærbar fra Dell forrige uke til 9490,- som ble reservert på kredittkortet. I går så jeg at beløpet var fjernet og pengene var "Inn" på kortet igjen og antok at betlingen ikke var godkjent/gikk gjennom. Så jeg bestilte en annen bærbar til 2490,- med samme kort. Disponibelt på kortet er nå minus det 2490,- beløpet. I dag ble jeg kontaktet av Dell og de har begynt å bygge pc'n, men fortsatt er det samme beløpet disponibelt på kortet, og jeg har ikke høy nok kredittgrense til at de kan ta ut 9490,-.

Så det jeg lurer på er om de kommer til å trekke så jeg kommer i minus?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Kredittkort fra Norwegian med grense på 10 000. Disponibelt nå er rundt 7000, og jeg har ikke betalt Dell. Likevel er ordren oppdatert med at de bygger den.

Skrevet

Bokføring av betalingen skjer ofte ikke umiddelbart, men reserveres for å påse at du har dekning. I eksempelet med Dell her, hvor det går noe tid før varen faktisk sendes, bokføres ikke transaksjonen før varen sendes ut. En reservert transaksjon pleier etter min erfaring å forsvinne etter tre dager, og når varen da enda ikke er klar, ser det ut som om du ikke har betalt noe. I utgangspunktet skal du da trekkes kr 9490 når varen sendes. Dersom du ikke har dekning på dette tidspunktet, antar jeg at kortet overtrekkes, med de gebyrer og renter det innebærer.

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...