Gå til innhold

Ultimate Edition vs. "vanlig"


FuglFøniks

Anbefalte innlegg

Skrevet

Ja, les topic...

 

Noen som vet om det er noen forskjell på UE kort og vanlige skjermkort bortsett fra at det ikke er vifte på UE (Ultimate Edition)?

 

Blir det fort varmt i kabinettet med UE?

Kan UE klokkes like langt/lengre?

 

Håper på finfin hjelp!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

kortet vil nok bli varmere, men kab tempen vil nok ikke øke siden et vanlig skjermkort blåser jo bare luften i kabinettet over viften og så tilfeldig ut igjen.

 

Husk at med varme komponenter så er det lurt å ha en vifte ekstra bak

Skrevet

Det har nok ikke så mye å si på kabinett-temperaturen, siden all varmen havner inne i kabinettet uansett. (Med mindre skjermkortet er utstyrt med noe OTES lignende greier da). Den beste løsningen (med hensyn til støy, ikke nødvendigvis lommebok) vil nok være passiv kjøling på skjermkortet + en ultrastille kabinettvifter av typen Papst 12 db eller lignende.

 

I lengden er det uansett kun en løsning som duger for sarte ører (med store lommebøker); vannkjøling med utendørs radiator. :woot:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...