Gå til innhold

SSH er knukket (i følge nsa)


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Du mener Secure Shell? Da betyr det jo at Bourne Again Shell allerede er ubrukelig

for sikkert bruk? Tydeligvis er ingenting med IT/IKT sikkert lenger.

Endret av Bliss
  • Liker 1
Skrevet

bash i seg selv er ikke en del av ssh, men bruker du et shell over nettet vha ssh er du berørt.

 

Men den gode nyheten er at truecrypt, gpg og otr foreløpig ser ut til å være sikkert så lenge du har god nok nøkkellengde og entpointene ikke er infisert.

Skrevet (endret)

"Jacob Appelbaum og Laura Poitras har avslørt at NSA (mest sannsynlig) har knukket ssh, samt ipsec, pptp, og ssl/tls."

Hva vil dette si for GNU/Linux-plattformene i fremtiden? All koden er jo fritt tilgjengelig og gratis/open source. I praksis kan NSA og andre maktgale legge ut falsk programvare
med spyware og informasjonslagringskode, på mye brukte og kjente nedlastingssider i det skjulte. Hva vil utviklerne gjøre for å forhindre spionasje? Sitte å se på? Eller anyone? Det er jo mange business/enterprises i dag som bruker nettop denne programvaren, er det noen info om patching eller oppdateringer av programvaren?

Endret av Mistletoe
Skrevet

Utifra det jeg har lest, så har jeg ikke sett noe som tyder på at ssh er brukket, forsåvidt ikke ipsec heller. Men dokumentene beskriver at avdelinger har hatt ansvar for å fremskaffe nøkler o.l for å kunne drive overvåkning.

 

PPTP har vært kjent lenge.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...