Gå til innhold

Denne vakre timelapse-videoen av Norge tok et halvt år å lage


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Svulstig, men smuk sag!

Særligt scenen med tågebanken der kommer vældende op.

Den må da være lige noget for Norges Turistråd (eller hvad det nu hedder hos jer) at købe.

:thumbup:

  • Liker 3
Skrevet

Likner på Senja.

Kan det være Segla mellom Mefjord og Ørnfjorden nw på Senja?

Det siste er Reine

 

Ja det er Segla på Senja, jeg ser også at han har vært på Husfjellet på Senja og Tungeneset på Senja.

Gjest Slettet+241541
Skrevet

Første halvdel ga meg litt déjà vu, men fra 3:18 og ut tok det seg virkelig opp. Fantastisk med "havet" av skyer på 3:54

Skrevet

Pent, men så er jo Norge ganske fotogent.

For meg ble dette mye "masse postkort" uten noen egentlig sammenheng.

Mange av Bildene virker over-oppskarpet med unaturlige saturerte farger som gir litt "plastikk preg".

 

Kunne med fordel vært tenkt litt mer historie fortelling, men mest av alt trengs det en som er flink i "color grading" for film for å gi filmen et mer enhetlig kinematografisk utrykk.

Skrevet (endret)

Enig med Arthon. Pent, men kjedelig. Får inntrykk av at det er mer fokus på timelaps som effekt enn av innholdet som presenteres. Når hvert klipp også bygger på samme teknikk, og varer sine tilmålte 5-6 sekunder, så hjelper det lite at bildene i seg selv viser vår vakre natur.

 

I tillegg føyer denne filmen seg inn en laaaaang rekke av nøyaktig like timelaps andre har laget. Bildene er fra ulike steder, teknikken er så lik at det blir repetisjon av noe andre har laget.

Endret av rogkas
×
×
  • Opprett ny...