Gå til innhold

Intel Centrino prosessor


SkapereN

Anbefalte innlegg

Skrevet

Noen som vet noe om centrino, eller har gjort seg opp noen erfaringer med denne type prosessor? Vurderer å kjøpe en bærbar med slik prosessor. Men Hz´en er jo mye lavere enn f.eks. P4 og Celeron i forhold til pris, er dette fordi det er en bedre prosessor?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

For det 1. Centrino er ingen prosessor. Centrino betgrner masinker som har visse standard konponenter.

 

Petium M prosessoren er en av disse. En 1,4 Pentium M yter ca likt som en 2,2 Pentim 4M. osv

Gjest Slettet+9817234daf
Skrevet
Noen som vet noe om  centrino, eller har gjort seg opp noen erfaringer med denne type prosessor? Vurderer å kjøpe en bærbar med slik prosessor. Men Hz´en er jo mye lavere enn f.eks. P4 og Celeron i forhold til pris, er dette fordi det er en bedre prosessor?

Jeg sitter på 1.5 Centrino basert prosessor og opplever den som raskere enn min stasjonære P4 2.55. Centrino forlenger batteritiden noe som er fordel for en bærbar. Ville ikke kjøpt bærbar med noe annet. Ikke kjøp Celeron iallefall.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...