Gå til innhold

Seagate 120GB Barracuda


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har akkurat kjøpt meg en Seagate 120GB Barracuda 7200.7 Harddisk 7200RPM, 8.5ms, 8MB cache, Serial ATA150 som jeg skal bruke til backup. Jeg har alltid kjøpt WD, men det hadde dem desverre ikke inne på mpx ved denne bestillingen, så jeg kjøpte en Seagate. Jeg har hørt så mye om at denne disken skal være så stille. Kopierte over 40 GB med mp3 på den i sta, og jeg har aldri hørt maken til knatring i en disk. Har aldri hørt noe lignende på noen av mine WD´r. Kan det være noe galt med disken min?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Når man snakker om støynivå på disker, er det som oftest idle-støy det er snakk om. Skriving/lesing vil uansett bråke, omtrent med samme nivå.

 

Grunnen til at du synes Seagaten bråker mer, er kanskje fordi frekvensen er annerledes enn det du er vant til.

 

I boksen min har jeg to WDD, en Seagate og en Maxtor, og WDDene overdøver alt annet totalt i idle. Ved skriving/lesning er det vanskelig å skille dem fra hverandre, sånn nivåmessig.

Skrevet

Jeg tror det er noe galt med hardisken din(seagate)

Har et seagate selv, samme som din, den er mye stillegående enn min WD 80 8mb.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...