Gå til innhold

Vannpumpe!


Anbefalte innlegg

Skrevet

noen som vet om en måte å modifisere en elfheim pumpe slikt at jeg kan få en av/på knapp i froten av mitt kabinett? :) er meget kjedelig å stappe i en kontakt hver gang :p

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Et bedre forslag er nok å bruke et mellomrele, som styres av 12v fra PSU.

Det finnes ferdige løsninger for dette, men det lar seg også gjøre å lage dette sjøl.

Skrevet

har du nå linker til hvor man kan finne det? jeg kan godt mekke en del annet, men jeg er ikke så glad i å leke med strøm :p

Skrevet
Et bedre forslag er nok å bruke et mellomrele, som styres av 12v fra PSU.

Det finnes ferdige løsninger for dette, men det lar seg også gjøre å lage dette sjøl.

 

Jepp de har den på microplex og jeg bruker den selv, slipper å tenke på pumpa mer.

Skrevet
men jeg er ikke så glad i å leke med strøm :p

 

Det liker jeg, men noen ganger lukter det brødrister av ting og tang, hehe

Skrevet

Jeg skal montere vannpumpen min i morra og har kjøpt meg en enkel Av/På knapp hos Clas Ohlson for ca 20 kr.. Denne har jeg tenkt å sette inn på ledningen..

 

Knappen kan da monteres der du måtte ønske..

 

Ja, et relee hos microplex er sikkert en mye bedre løsning.. men prisforskjellen er stor.... 20 kr vs. 390 kr

Skrevet

Arctic hadde jo et godt forslag også. Ingen som reagerer på det da?

For det gjør slett ikke noe om pumpa går 24/7! De er faktisk laget nettopp for det, og vil uansett holde i mange år.

Det er jo definitivt den enkleste løsninga også! :D

 

Nettopp, akkurat som sjefen sa. Var litt for seint ute nå....

Skrevet

min 1046 bare går å går å går...

 

borra et fint 10mm hull i nederste pci slot dekselet og så bare kutta ledninga og lagde den fin igjen med elektroteip.

 

skader kanskje pumpa mer om en starter og stopper i ett sett fremfor at den bare får tusle å gå.

Skrevet

Hva med å file / klippe ut en "U" i PCI-blikket i stedet da, og legge ledningen i den? Da slipper man jo å klippe ledningen, og attpåtil lage (tvilsomme?) skjøter med elektroteip.

Skrevet

kanskje man bare lar pumpa stå på hele tiden, den lager jo ikke lyd anyway. og dere sir jo den ikke tar skade av det heller :) lagde et hull i bunnen av kabinette til å stikke ut ledningen, var vel ikke det smarteste, men det funker nu :)

 

Vis noen har et billig luftveissystem til mennesker til salgs, ta gjerne kontakt! forkjølelse er nå evig dritt! :(

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...