Gå til innhold

Får ikke koblet til internett med kabel


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hva kan jeg gjøre med det da? Jeg har jo fått koblet til kabel med et annet nettverk før, men da var det noen innstillinger på pc'en som måtte endres, og det vet jeg selvfølgelig ikke hva var.. Har ikke CD'en tilgjengelig nå nei.

Skrevet

Nei, det er nettopp det det ikke er! Jeg bodde i studentbolig og da var det eudoroam nettet som ble brukt, men nå har jeg flyttet privat og nettverket her fungerer ikke. Er det noen gamle innstillinger jeg må endre på da? Internettet fungerer på andre pc'er, men ikke min.

Skrevet

Tusen takk for at dere prøver å hjelpe! :)

Har prøvd begge tipsene deres, men jeg får ikke nett når jeg slår på pc'en igjen. Har googlet en del og fulgt de oppskriftene jeg forstår, men er tydeligvis ikke meningen at jeg skal få det til!

Skrevet

Jepp, jeg har testet med en annen pc og da kom nettet opp med en gang. Kan det være noen innstillinger som blokkerer dette nettverket? Fikk hjelp av en datamann til å endre innstillingene slik at eudoroam nettet kom opp da jeg bodde i studentbolig. Hva med DNS suffiks? Det står hit.no der, er det noe jeg må forandre, hvordan evt eller er det bare et navn? Jeg har virkelig ikke peiling.. Hehe.

Skrevet
Microsoft Windows [Versjon 6.1.7601]

Copyright © 2009 Microsoft Corporation. Med enerett.


C:\windows\system32>netsh int ip reset

Det eksisterer ingen brukerspesifiserte innstillinger å tilbakestille.



C:\windows\system32>


Nei, det kommer opp sånn her, men nå har jeg gjort det et par ganger da.

Skrevet

Ja, jeg har fulgt en sånn oppskrift jeg og! Men hva er det jeg må tilbakestille eller endre på nettverkskortet da? Jeg har prøvd systemgjenoppretting, men det endret ingenting. Irriterende at det skal være så vanskelig

Skrevet

Når du autentiserer deg via 802.1X første gang, så vil ditt brukernavn og passord lagres for fremtidig bruk i registeret i Windows. Dette er kjekt og greit inntil du vil låne bort maskinen din, eller du ønsker å koble deg på f.eks. et trådløst nett utenfor HiT. Da er du nødt til å få fjernet de lagrede brukerdataene (altså brukernavnet og passordet ditt), noe Windows XP dessverre ikke har en enkel prosedyre for.


Jeg har windows 7.. hvordan gjør jeg det da? Jeg har ingen problem å logge meg på andre trådløse nettverk da, så kanskje ikke der problemet ligger heller.

Skrevet

Kan du laste ned drivar til nettverkskortet ditt frå ein annar PC eller via mobilnett? I så fall vil eg anbefale å avinstallere drivaren til nettverkskortet for så å installere det på nytt.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...