Gå til innhold

[Løst] Måle forbruk (MB/GB) av bredbånd (Fast linje)


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei.

 

Lurte på om noen vet om det er mulig å måle antall GB man bruker i måneden på bredbånd, finnes det noe program for dette? Har fast linje fra Telenor og er nysgjerrig på hvor mye jeg bruker nettet i gjennomsnitt hver måned. Betaler en fastpris på totalt 478,- i måneden og kan bruke nettet så mye jeg ønsker, så dette er bare grunnet rein nysgjerrighet. :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Logg inn på GUI til modemet ditt (sett at du har et rutermodem) og se om du finner noen trafikklogg. så kan du se antall motatt og sendt bytes. nullstill eller noter hva det står på og sjekk igjen om 30 dager.

Skrevet

Det finnes diverse programvare for å måle dette på den enkelte klient, men det kan være praktisk å måle det på gateway så man får samlet trafikk mellom lokalt nettverk og Internett. Jeg bruker DD-WRT, som gir en OK oversikt. Det finnes også annen firmware som tilbyr mer fancy visning, og noen måler også per klient. Noen velger å kjøre en dedikert maskin som router/brannmur i stedet for de kommersielle hjemmerouterne.

  • 5 år senere...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...