Betty2 Skrevet 3. januar 2013 Skrevet 3. januar 2013 Jeg har en macbook som er ca 2,5 år gammel. De siste mnd er den blitt vannvittig treg. bruker lang tid på å åpne programmer, blir fort varm ( kan ikke ha den på fanget, kunne sikkert stekt egg på den) har prøvd å kjøre den med kjøle matte, uten noe bedring i verken varme eller rasskhet. I dag er den også begynt å lagelyder, høres ut som naboen står med motorsag i den. Noen som vet hva disse problemene kommer av og hvordan de kan fikses?
Knopfix Skrevet 3. januar 2013 Skrevet 3. januar 2013 (endret) Høres ut som prosessorviften begynner å ta kvelden. Ut i fra det du sier om varmen og lydene. En reinstallasjon løser nok tregheten. Men ta backup på en disk med Time Machine først. Edit: Mulig det kan ha kommet mye støv inn i viften. En rensing kan løse dette. Endret 3. januar 2013 av Knopfix
Betty2 Skrevet 3. januar 2013 Forfatter Skrevet 3. januar 2013 oki, en reinstalasjon skal ordnes lett, men dette med prossessor viftene, det går vel ikke på reklamasjon?? noen som vet ca pris på bytting evt rensing vil koste??
Knopfix Skrevet 4. januar 2013 Skrevet 4. januar 2013 Det er en mulighet for at en sprayboks med lufttrykk kan blåse ut det værste av støvet hvis årsaken er støv. Da må du kjøpe en boks beregnet for rensning av elektronikk på Claus&Olsson feks. Og prøve å blåse inn i maskinen der varmluften kommer ut. Ellers vet jeg ikke så mye om reklamsjonen for MAC'n, men du kan jo høre med diverse reperatører for å høre om priser. Kanskje du finner noen rimelige på Finn ?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå