pavllion Skrevet 3. juni 2012 Skrevet 3. juni 2012 Som tittel sier så kan jeg ikke være på nett samtidig mens jeg laster ned. Hva kan jeg gjøre? Nettet er altfor tregt mens jeg laster ned. Jeg har inteno x5668b.
terje k. Skrevet 3. juni 2012 Skrevet 3. juni 2012 Gå på: http://www.speedtest.net/ og test download speeden og upload speeden din, har du ganske lav så er problemet at du burde oppgradere internettet ditt til høyere mb/s.
pavllion Skrevet 3. juni 2012 Forfatter Skrevet 3. juni 2012 Her er download speeden http://www.speedtest.net/result/1987326428.png
terje k. Skrevet 3. juni 2012 Skrevet 3. juni 2012 Du burde nok gjøre det DJ_EVE tipsa deg om:) Slikt er mitt nettverk, og det er ganske stabilt. http://www.speedtest.net/result/1987338678.png
pavllion Skrevet 3. juni 2012 Forfatter Skrevet 3. juni 2012 Du burde nok gjøre det DJ_EVE tipsa deg om:) Slikt er mitt nettverk, og det er ganske stabilt. http://www.speedtest.../1987338678.png OH! Sykt nettverk du har! Hvilke nettlevrandør er det?
pavllion Skrevet 3. juni 2012 Forfatter Skrevet 3. juni 2012 (endret) Altibox Endret 3. juni 2012 av pavllion
pavllion Skrevet 3. juni 2012 Forfatter Skrevet 3. juni 2012 Altibox Har aldri hørt om altibox og det var ikke deg jeg spurte
darket Skrevet 3. juni 2012 Skrevet 3. juni 2012 laster du ned torrents? inteno dauer hvis du gjør det, sett ned connections og prøv igjen
pavllion Skrevet 3. juni 2012 Forfatter Skrevet 3. juni 2012 (endret) Laster ned torrents ja. Men bruker bitcomet og tror ikke det går ann å sette ned speeden. Men jeg har jo ikke hat problemer med ruteren før. Altså jeg har alltid hat den og fikk ny nå for 3 mnd fordi at jeg trodde at problemet skulle gå vekk. Endret 3. juni 2012 av pavllion
pavllion Skrevet 3. juni 2012 Forfatter Skrevet 3. juni 2012 Laster ned torrents ja. Men bruker bitcomet og tror ikke det går ann å sette ned speeden. Men jeg har jo ikke hat problemer med ruteren før. Altså jeg har alltid hat den og fikk ny nå for 3 mnd fordi at jeg trodde at problemet skulle gå vekk.
lolvik Skrevet 3. juni 2012 Skrevet 3. juni 2012 uTorrent kan sette ned hastigheten, hvertfall. Ser ikke for meg at bitcomet ikke kan det, men uansett. 1
Sentinelle Skrevet 3. juni 2012 Skrevet 3. juni 2012 Installer uTorrent og trykk på "Oppsett Veiviser". Da måler den hastigheten din og setter automatisk båndbredde-instillingene derifra
pavllion Skrevet 3. juni 2012 Forfatter Skrevet 3. juni 2012 men hvor kan jeg se prisene hos altibox? er det trygt å kjøpe? er det bedre en telenor og ngt?
terje k. Skrevet 3. juni 2012 Skrevet 3. juni 2012 (endret) Altibox er fiber som må bli lagt ned i bakken der du bor, og har egen levrandør for hvor du bor, feks jeg bor på bømlo så vi kjøper ifra finnås kraftlag. Se om noen av desse ligger i nærheten: http://www.haugnett.no/lokal-altibox Her er våre lokale priser. http://breiband.finn...eb_2012_web.pdf Edit: Glemte å si at du kan få tv, internett og telefoni pakke i en pakke. (At du får alt ifra altibox så slipper du feks å få TV ifra Canal Digital. Endret 3. juni 2012 av terje k.
Lars Dongeri Oppholdsnes Skrevet 3. juni 2012 Skrevet 3. juni 2012 men hvor kan jeg se prisene hos altibox? er det trygt å kjøpe? er det bedre en telenor og ngt? Du har fått tips i tråden om hvordan du skal løse problemet med router og nedlastinger. Men du velger å fokusere på noe helt annet som trolig ikke er utbygget hos deg. Kanskje ikke så merkelig at du ikke aner at Bitcomet har innstillinger for hastighet etc... http://wiki.bitcomet.com/bitcomet_options
pavllion Skrevet 3. juni 2012 Forfatter Skrevet 3. juni 2012 men hvor kan jeg se prisene hos altibox? er det trygt å kjøpe? er det bedre en telenor og ngt? Du har fått tips i tråden om hvordan du skal løse problemet med router og nedlastinger. Men du velger å fokusere på noe helt annet som trolig ikke er utbygget hos deg. Kanskje ikke så merkelig at du ikke aner at Bitcomet har innstillinger for hastighet etc... http://wiki.bitcomet...itcomet_options Det hjalp ikke noe særlig skal jeg si. Vil problemet hjelpe visst jeg bytter ruter til en ganske god en?
Lars Dongeri Oppholdsnes Skrevet 3. juni 2012 Skrevet 3. juni 2012 Det spørs hva som er grunnen til at linjen stopper opp. Man kan jo anta at det er fordi du laster opp eller ned 100% av linjekapasitet. Da bør du sette begrensning på f.eks halvparten av tilgjerngelig hastighet. Du har 10Mbit / 1Mbit linje som er 1250kByte / 125kByte hastighet. (1Byte = 8 bits). Begrens da download i torrentprogrammet til 600kB og upload til 60kb. Hjelper det?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå