Gå til innhold

Oppgradering av pc


Anbefalte innlegg

Skrevet

En venn av meg skal oppgradere pcen sin, og skal kjøpe ssd og skjermkort.

 

Hovedkortet han har nå er: msi 770 c45

 

Noen tips? rundt 1500-2000kr

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Han spiller for det meste Starcraft 2, men han ønsker nok å ha et grafikk kort som tar det meste av spill.

Er det lurt å kjøpe en 128 gb ssd eller to 60 gb?

Skrevet

"Tar det meste av spill" betyr det at det skal kunne klare å kjøre spillene, eller at det skal kunne kjøre spillene på høy grafikk? Om det er det siste får du si til han at det er begrenset hva man får for så lite penger.

 

Et HD 6870 tar mye på høye innstillinger (jeg har i dag et kort som er svakere), men noen titler er svært krevende.

 

 

Trenger han 120/128GB SSD? Hvis ja, så vil jeg si at det er enklere med en SSD, hvordan den teoretiske ytelsesforskjellen vil være mellom 1 og 2 gidder jeg ikke å begynne å synse om engang. SSD'er går fort nok :)

 

-Deluze

Skrevet

2 x SSD tar opp 2 x SATA tilkoblinger. Det betyr ofte langt mer for folk enn en ytelsesforbedring du kun kan bruke når du skal vise e-penis til andre som benchmarker.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...