sophieostli Skrevet 20. oktober 2011 Skrevet 20. oktober 2011 (endret) Leter etter et program med samme funksjoner som eos utility. Har brukt eos utility før, men etter at jeg oppgraderte macen til os x Lion fungerer ikke dette programmet mer. Noen som har tips til programmer som fungerer likt? altså å kunne ta bilder via dataen slik at bildene havner rett på harddisken, i tillegg til time lapse-funksjon (ta x antall bilder med x sek mellom) Blir glad for tilbakemelding! Bruker canon-kamera. Endret 20. oktober 2011 av sophieostli
Nautica Skrevet 20. oktober 2011 Skrevet 20. oktober 2011 Har du oppgradert eos-utility i det siste, det er oppgradering til OS X "Lion"
sophieostli Skrevet 20. oktober 2011 Forfatter Skrevet 20. oktober 2011 takker for svar, men finner ingen oppgradering på canon sine sider? Fant en link via google, men står den ikke funker med canon 60d, og det er det kameraet jeg har.. hmm.
Trondster Skrevet 20. oktober 2011 Skrevet 20. oktober 2011 Gå inn på Canons supportsider: http://www.canon.no/Support/Consumer_Products/products/cameras/Digital_SLR/EOS_60D.aspx?type=download&page=1 ..Men - den nyeste de støtter later til å være Snow Leopard (10.6). Prøv om den nyeste fungerer - hvis ikke - vent. :-/ Ellers er både Aperture og Lightroom glimrende programmer som håndterer Raw-konvertering, organisering etc. Foretrekker selv Raw-converteren i Lightroom/Photoshop framfor DPP - DPP får veldig fine farger, men er etter min mening alt, alt for grovkornet.
Nautica Skrevet 20. oktober 2011 Skrevet 20. oktober 2011 Er ikke så inne i epleprodukter Men det står at det skal fungere med 60D, har du lastet ned all softvaren fra Canon ?
Trondster Skrevet 20. oktober 2011 Skrevet 20. oktober 2011 Er ikke så inne i epleprodukter Men det står at det skal fungere med 60D, har du lastet ned all softvaren fra Canon ? "Mac OS X v10.6", står det. Det er "Snow Leopard". Dette er snakk om "Lion", eller "Max OS X v10.7". Ikke støttet.
sophieostli Skrevet 20. oktober 2011 Forfatter Skrevet 20. oktober 2011 Takk alle! På alle linkene støttes kun os 10.6, altså snow leopard. Så da er det nok bare å vente, vet at mange har samme problem! Men får teste ut funksjonen i lightroom - vet at det er mulig, men har ikke fått det skikkelig til før.. men får teste igjen!
Trondster Skrevet 1. februar 2012 Skrevet 1. februar 2012 Men - nå løser det seg, langt om lenge - EOS Utility har nettopp blitt sluppet for OS X 10.7 Lion: http://support-sg.canon-asia.com/contents/SG/EN/0200189602.html 1
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå