Gautehuus Skrevet 2. august 2011 Skrevet 2. august 2011 (endret) Hei! Eg skal selge fire felger (med dekk), og har meget lite peiling på slikt frå før. Håper det er nokon som kan hjelpe meg litt med dette. Kan òg nevnast at éitt av dekka er punktert. Ut i frå det eg leste av dekket så var det følgande spesifikasjonar: Nankang Ultra Sport NS-II Steel Radian Tubeless 235/35 R19 91W A158-3C 7051 All Weather PLUS Og på felgene klarte eg ikkje sjå så mykje skrift, men dei er merka med PLW. Det er i hovudsak felgene som selges, og eg meiner dei samla kosta omlag 22.000, men dei er brukt 2 somrar no. Eg er difor litt usikker på kva det eigentleg er eg bør selge for, kva for spesifikasjonar eg bør ha med i annonsa, og ellers tips frå dei som veit litt meir enn eg sjølv gjer - tusen takk! Eg legg òg ved nokre bilete, kanskje det hjelper: - Gaute Endret 2. august 2011 av Gautehuus
ChristR Skrevet 2. august 2011 Skrevet 2. august 2011 (endret) 22 000 for fake splits? Det kan du ikke mene? Dette er Proline Wheels PI Det er noen ting som er greit å få med: Bredde på felg. (Ser ut på bildene som at du har 8,5" her.) Boltsirkel ET/Inpress/Offset NAV-diameter. Med NanKang dekkene som er montert, vil jeg tippe at en ok pris for begge parter er 4 000 - 5 000. Har du versjonen med leppe i rustfritt stål er forsåvidt denne noe dyrere, og du har muligheten for å ta mer for disse Endret 2. august 2011 av ChristR
Gautehuus Skrevet 2. august 2011 Forfatter Skrevet 2. august 2011 Ok, takk skal du ha! Kvar kan eg finne denne ekstra informasjonen, som til dømes dekkdimensjon og det andre du nevnte? Og korleis ser du at det er fake splits? - Gaute
ChristR Skrevet 3. august 2011 Skrevet 3. august 2011 Dekkdimensjonen har du oppgitt allerede. Den er 235/35/19 (Bredde i mm/ høyde på dekkside i % av dekkbredde / indre radius av dekket i tommer). Når det kommer til boltsirkel og innpress, pleier det å så på navet på felgen. (Kan se ut som det står i de feltene som er innerst på eikene). Hvis felgene har stått på VW/Audi/Skoda/Mercedes er boltsirkelen mest sannsynlig 5x112. Hvis felgene har stått på en BMW er boltsirkelen mest sannsynlig 5x120 Dette kan selvsagt varierere litt ut i fra modell. Hvilken bil har de stått på? Innpress står oppført som ET xx (Altså ET etterfulgt av to siffer). Dette står som nevnt også på felgen et sted. Når det kommer til diamenter på navet, er den enkleste måten å måle dette selv. Noen felger er splits. Det betyr at felgene er i flere deler. Vanligvis to deler eller 3. De blir holdt sammen av skruer. Slike felger er gjerne hakket dyrere enn andre felger. Dine felger har også skruer, men skruene her har ingen funksjon, de er bare til pynt. (Det ser iallefall ut som felgene ikke er 2-delte eller 3-delte.) Derfor kalles slike felger fake splits. Dette er vel for å få felgene til å virke dyrere enn det de faktisk er.
Gautehuus Skrevet 3. august 2011 Forfatter Skrevet 3. august 2011 Okei. Tusen takk for utdjupande hjelp! Dei har stått på ein Mercedes.
Gjest Slettet-fsaSP0zV Skrevet 3. august 2011 Skrevet 3. august 2011 Da er det sannsynligvis 5x112, og navdiameter 66,6 mm (ev med senterringer). Innpress står på felgene, MB har (avhengig av modell/type) mellom ca 35 og 49.
ChristR Skrevet 3. august 2011 Skrevet 3. august 2011 Hvis ET er mellom 35-49, passer disse også til de fleste nyere VW/Audi
Gautehuus Skrevet 4. august 2011 Forfatter Skrevet 4. august 2011 Skjønner, skal ta ein kikk på dei og sjå om eg klarar å finne resterande informasjon.
Gautehuus Skrevet 5. august 2011 Forfatter Skrevet 5. august 2011 Litt framgong..No har eg funne følgande: Dekkdimensjon: 235/35/19 Lk. 112, som er vel boltsirkel og ET 30, som var innpress. Så fant eg òg ein plass der det stod 3.51x1912. Er dette noko spesielt? Og kor målar eg av nav-diameteren? - Gaute
ChristR Skrevet 7. august 2011 Skrevet 7. august 2011 Er ikke navdiameter på MB 66,1 mm? Noen som kan bekrefte?
Takkformeg Skrevet 14. august 2011 Skrevet 14. august 2011 Skru av en felg og mål diameteren på navet hvis du fortsatt har bilen..
Gautehuus Skrevet 31. august 2011 Forfatter Skrevet 31. august 2011 Vil dei passe på ein Mercedes W202? Dei har jo tidlegare vært på ein Mercedes Benz E230.
Gjest Slettet-fsaSP0zV Skrevet 2. september 2011 Skrevet 2. september 2011 Er ikke navdiameter på MB 66,1 mm? Noen som kan bekrefte? Nav-diameter på MB er 66,6 mm (de jeg vet om, vaffal)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå